* ESC - закрити вікно пошуку
Львів
За ініціативи Калинця при львівській бібліотеці створять літрезиденцію
02.10.2024У Всеукраїнський день бібліотек родина Ігоря Калинця передала літературну майстерню під резиденцію, що буде працювати при Львівській муніципальній бібліотеці. Про це Читомо повідомили представники бібліотеки.
Наразі приміщення літературної майстерні, де свого часу працювали Ярослав Дашкевич, Ірина та Ігор Калинці, планують передати на баланс бібліотеки. Це рішення родина Калинців ухвалила для того, щоб простір слугував громаді, зберігаючи пам’ять про внесок дисидентів у незалежність.
Основна ідея літературної резиденції полягає у створенні простору для проживання, осмислення та дослідження дисидентського руху. Насамперед простір орієнтований на сучасних українських авторів, перекладачів, дослідників літератури та літературних процесів.
Адміністрація бібліотеки зазначає, що наразі йдеться про анонс відкриття резиденції, тож попереду ще багато роботи з ремонту та облаштування приміщення. Однак навіть зараз простір готовий до проведення квартирників, зустрічей, дискусій.
Участь у передачі приміщення взяв Ігор Калинець. Цікаво, що він теж колись працював бібліотекарем.
Ігор Калинець — поет і прозаїк, один із представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації та дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв’язень. Засуджений за участь у дисидентському русі 11 серпня 1972 року на 6 років ув’язнення суворого режиму й 3 роки заслання.
Лавреат Шевченківської премії, премії імені Василя Стуса, премії імені Григорія Сковороди та ін. 2015 року був висунутий Інститутом Івана Франка НАН України як кандидат на Нобелівську премію з літератури. У 2016-му указом Петра Порошенка був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня, проте відмовився від нього, на знак протесту проти, за його словами, «жорстокого зросійщення». Живе і працює у Львові.
Ірина Стасів-Калинець — українська письменниця, поетеса, шістдесятниця, багаторічна політув’язнена радянських таборів, діячка дисидентського руху, активістка українського національного і правозахисного руху, філологиня. Пішла з життя у 2012 році.
Як повідомлялося, у 2023 році заснували поетичну резиденцію імені Миколи Бажана.
Читайте також: Два тижні серед гір: як відбувалась перекладацька резиденція TRANSLATORIUM у Карпатах
Зображення надані бібліотекою.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості