* ESC - закрити вікно пошуку
Львів
Нове життя для залізничних кас — якою буде нова книгарня «Човен» у Львові
04.11.2024Видавництво «Човен» планує відкрити книгарню на вулиці Гнатюка у Львові. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва.
Наразі це перша книгарня видавництва «Човен». Вона буде розташована на вулиці Гнатюка, 20–22, де раніше функціонували залізничні каси Укрзалізниці. Площа майбутньої книгарні — 382,2 квадратних метри. На місці вже розпочали ремонтно-реставраційні роботи.
«Наша команда має різний досвід, експертизу та сферу зацікавлень. У межах видавничого проєкту “Човен” ми давно думали про простір, який би популяризував тему читання і став новим культурним магнітом у Львові», — сказав співзасновник видавництва «Човен» Остап Процик у коментарі для Читомо.
За словами Процика, плани на відкриття книгарні з’явилися ще у 2021 році, коли Львівська міська рада вперше озвучила ініціативу конкурсу на облаштування нового культурного простору в приміщенні колишніх залізничних кас на вулиці Гнатюка. Конкурс неодноразово переносили, а коли місто зібрало пропозиції від зацікавлених сторін, і наприкінці лютого 2022 року мало відбутися засідання конкурсної комісії, розпочалося повномасштабне вторгнення.
Минулого року конкурсну процедуру відновили, і пропозиція відкриття книгарні від видавництва «Човен» залишилася єдиною, оскільки інші учасники, а саме — «Видавництво Старого Лева» та «Дух і Літера» — відмовилися від цієї інвестиційної ідеї.
За інформацією від Львівської міської ради, головними завданнями цього простору будуть:
- продаж книг, періодики різних видів і жанрів у форматі книгарні (не менше 50% книг асортименту книгарні повинні бути філософської, культурологічної, історичної, політологічної, літературознавчої, релігійної та гуманітарної тематики, природничих та точних наук, архітектури та урбаністики);
- організація та проведення тематичних зустрічей, конференцій, презентацій, пресконференцій, читань з метою популяризації україномовного продукту;
- організація та проведення навчань, семінарів, майстер-класів, зокрема курсів письменницької майстерності, літературних резиденцій тощо;
- функціонування окремого залу для читань;
- функціонування простору у форматі коворкінгу;
- науково-дослідна та науково-виробнича діяльність.
Наразі видавництво «Човен» ще працює над фінальною концепцією закладу та назвою книгарні.
«Враховуючи наш досвід і профіль, у своїй заявці ми декларували, що це буде не лише простір, де можна купити книжку. Таких книгарень насправді вже багато. Це має бути саме місце світоглядної літератури — історія, філософія, мистецтво, репортаж, місце перетину різних культурних інтересів і сфер, місце постійних подій і творення нових ідей», — додав Процик.
Архітектурними партнерами у процесі створення візуалізації майбутньої книгарні стали А44 studio.
Відкрити простір планують у 2025 році.
Нагадаємо, у Львові відкрили сьому книгарню «Книгарні «Є» з до 10 тисяч найменувань книжок українською та іноземними мовами.
Читайте також: На Львівщині бібліотеку ХІХ століття ревіталізували й відкрили для активностей громади
Фото: фейсбук-сторінка видавництва «Човен»
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт