* ESC - закрити вікно пошуку
PEN Ukraine
Юрія Винничука виключили з PEN Ukraine через сексизм
07.03.2025
Українського письменника, перекладача та журналіста Юрія Винничука виключили з Українського ПЕН за сексистські висловлювання. Про це повідомили на фейсбук-сторінці PEN Ukraine.
«Український ПЕН не толерує проявів ґендерно зумовленого насильства. Засадничі поняття поваги до людини та її гідності саме зараз піддаються випробуванням, і сьогодні особливо важливо їх захищати», — зазначили в організації.
Рішення про виключення письменника за публічні висловлювання, що суперечать цінностям організації та шкодять її репутації, ухвалила Виконавча рада Українського ПЕН.
Окрім того, в організації зазначили, що ПЕН дотримується принципів, висловлених у Women’s manifesto Міжнародного ПЕН, зокрема у його першому пункті Non-violence: «покласти край насильству проти жінок у всіх його формах, зокрема юридичних, фізичних, сексуальних, психологічних, вербальних та цифрових».
Культурні діячі та діячки підтримали рішення ПЕНу, зокрема українська перекладачка та літературна оглядачка Ярослава Стріха, яка подякувала організації за чітку позицію.
Однак, були й люди, які підтримали Винничука:
Як повідомлялось, Юрія Винничука розкритикували у мережі за колонку «Була колись розпусна епоха», у якій автор поділився своїми роздумами на тему абʼюзу, домагань та зміну сприйняття особистих кордонів молодим поколінням.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості

250
PEN Ukraine
Українські письменниці виступили на конференції асоціації авторів нонфікшн у Норвегії
30.03.2025 - Оксана Хмельовська
641
PEN Ukraine
Президент Українського ПЕН: Поріг чутливості виріс, і на це варто зважати всім, коли висловлюємося чи критикуємо
28.03.2025 - Оксана Хмельовська