Ексклюзив

У Фінляндії створили сайт із віршами, натхненними пташиним співом

07.09.2025

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національна телерадіомовна компанія Фінляндії Yle провела конкурс Sanoita linnunlaulu («Оспівати пташиний спів») про взаємодію людей і птахів, зокрема про спостереження за птахами (birdwatching) і вдячність за їхнє існування. Про це повідомили на сайті мовника.

На конкурс надійшло понад 4000 віршів. «Онлайн-вибірка поезії має на меті подякувати птахам за їхні пісні», — зазначають у соцмережах конкурсу.

 

Конкурс оцінювала група спеціалістів із орнітології і літератури. До журі увійшли письменниця Анні Кютьомякі, фермерка Анне-Марі «Amski» Тарккіо, актор і фанат птахів Піркка-Пекка Пеліус. Дитячі та юнацькі вірші читав актор Крістоффер Страндберг.

 

Кожен член журі мав власний тематичний тиждень. Зокрема футболіст і автор віршів Роопе Ріскі наприкінці травня читав вірші на тему кохання, а музикант, який захоплюється совами, Mr. Lordi у червні обирав свої улюблені вірші, присвячені нічному часу.

 

Найчастіше у віршах згадували чорного дрозда, йому присвятили близько 400 віршів. Друге місце за популярністю зайняли лебеді, третє — горобці. Близько 200 віршів присвятили ластівкам, журавлям, вороням, синицям і зозулям. До десятки найчастіше згаданих видів також потрапила трясогузка. У Фінляндії регулярно гніздяться близько 240 видів пташок, майже кожному з них присвятили вірш.

 

Конкурс тривав з 21 березня до середини літа, час закінчення приурочили під час міграції птахів. Перший надісланий вірш був присвячений горобцям.  Переможців конкурсу оголосили 30 серпня, у День природи Фінляндії.

 

 

Прочитати усі вірші можна за посиланням. Їх можна сортувати за видом птахів або настроєм віршів. Також можна читати поезію, яку сайт пропонує випадковим чином.

 

Як повідомлялося, у Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років.

 

Читайте також: Заходь, бери, читай: як працюють фінські бібліотеки

 

Чільна ілюстрація: yle.fi