* ESC - закрити вікно пошуку
Іноземна проза
240₴
Купити книжкуФіліп Кіндред Дік. Повне зібрання короткої прози. Том 1
Філіп Кіндред Дік. Повне зібрання короткої прози. Том 1 / Дік Кіндред Філіп; з англ. пер. В. Корсун, І. Гарнік, Є. Поляков. Слово перекладача: передмова / Віталій Корсун. «Реальність — це те, що не зникає навіть тоді, коли ви перестаєте в нього вірити»: післямова / Ната Гриценко. — К.: Вид-во Жупанського, 2019. — (Ad Astra) — 600 с. ISBN 978-617-7585-07-6
Філіп К. Дік /1928–1982/ – культовий американський письменник-фантаст, філософ і візіонер, творчий доробок якого надзвичайно вплинув, і досі продовжує впливати, на всю світову фантастичну та довколафантастичну літературу й кіно. Однією з найважливіших тем у творчості Філіпа Діка, до якої постійно повертається письменник, є з’ясування того, наскільки реальною є наша реальність та наскільки реальними є, власне, ми самі. А ще – химерні паралельні світи і часові петлі, штучні створіння, які вивільнилися з-під влади своїх творців, щоб перебрати на себе всю повноту влади над світом, включно зі своїми творцями та їхніми нащадками, а ще – чудернацькі істоти й організації, що у вирі буденноcті таємно займаються своїми химерними справами, космічні подорожі й міжгалактичні війни, контакти з представниками інших цивілізацій, з якими не завжди вдається знайти спільну мову, тоталітарні уряди і мега-корпорації, що контролюють простір і час, і знову така схожа на нашу, але все ж невловимо відмінна реальність, в яку несподівано провалюється головний герой, що насправді ніколи не прагнув усіх цих дивовиж, а хотів лише спокійного щасливого життя, як і ми з вами…
Здається, скриня, з якої Філіп Дік діставав свої приголомшливі ідеї та концепції, ніколи не порожніла, принаймні до 1982 року, коли він пішов із життя, не доживши лише кілька місяців до першої екранізації свого роману «Чи сняться андроїдам електровівці», яка зробила його знаменитим. Творчий спадок Філіпа Діка налічує майже п’ять десятків романів і понад сотню оповідань.
Цим повним зібранням короткої прози ми віддаємо шану непересічній особистості Філіпа Діка й тому впливу, який його творчість справила на всю сучасну фантастику і, певною мірою, літературу загалом. Без Філіпа Діка багато речей були б дещо інакшими, ніж ті, якими ми їх знаємо сьогодні, тож радіймо, що принаймні у нашій з вами реальності існував письменник, філософ, есеїст і візіонер – Філіп Кіндред Дік.
До першого тому повного зібрання короткої прози відомого американського письменника, філософа та візіонера Філіпа Кіндреда Діка увійшли оповідання, написані у період 1947 – 1952 років: від найперших літературних спроб, таких як «Стабільність», «Руг», «Маленькі повстанці», й до широковідомих, зокрема за екранізаціями, оповідань «Час розплати» та «Друга модель», які вважаються не лише своєрідною візитівкою письменницького стилю Філіпа Діка, а й на багато років уперед сформували цілі сюжетні напрями у фантастичній літературі та кіно.
Це був людський череп, череп Засновника, який був поки що живий, який скоро прийде сюди, який стоятиме на полі за якихось п’ятдесят ярдів від нього.
Що, як він побачить це, свій власний череп, жовтий, потрісканий, двохсотлітній? Чи почав би він свою проповідь? Чи вичавив би із себе бодай слово, угледівши посмішку свого старезного черепа? Як би він після цього звертався до людей? І що б він їм сказав?
Що взагалі б мало сенс для людини, яка побачила свій древній пожовтілий череп? Краще насолоджуватись швидкоплинністю життя, поки воно ще є.
Людина, яка тримала в руках власний череп, мало у що вірила б, мало до чого закликала б, скоріш навпаки…
читайте також