* ESC - закрити вікно пошуку
Telegram
12 Telegram-каналів про літературу, на які варто підписатися
27.03.2020Кількість каналів у Telegram невпинно зростає. Це стосується і тих, які присвячені літературі та видавничій справі. І не дивно, адже це зручний майданчик для читачів, авторів, літературних критиків, а також багатьох інших фахівців та не фахівців. Тут можна поділитися враженнями про прочитане, дати поради, обмінятися інформацією тощо. Оскільки каналів про книжки є чимало (усе ж канал може створити кожен охочий!), а за всіма ніяк не встежити, ми вирішили зібрали для вас перелік лише найцікавіших. Підписуйтеся.
Pekar’s Book Review
Кому варто підписатися: тим, у кого в планах на рік — «багато читати».
Автор каналу вірить, що є книжки, які мають прочитати всі українці. Тому щодва тижні він обирає нове нон-фікшн видання, публікує стислу рецензію до нього й пояснює, чому варто приділити час саме цій книжці. Система продумана до дрібниць — усі книжки мають такий обсяг, що їх можна прочитати саме до того часу, коли автор каналу почне радити щось нове. І, очевидно, цей формат подобається підписникам — не даремно їх на каналі понад 4 тисячі.
Nerdgasm
Кому варто підписатися: читачам, що шанують літкритиків.
Хоч авторка каналу Марія Бліндюк називає себе книжковою задродкою і професійною занудою, та «нудний» — це точно не про її Nerdgasm. На каналі не варто чекати лише позитивних відгуків. Але читати критичні ще цікавіше. Крім рецензій, авторка ділиться інтерв’ю з топовими письменниками та письменницями (з останніх — Маріам Петросян та Арундаті Рой), інколи — підбірками, порадами й книжковими новинами.
Пусто
Кому варто підписатися: людям, що люблять живопис і кіно так само сильно, як і літературу.
«Пусто» — це канал неакадемічного проєкту про літературу, живопис та кіно. Канал порадить альтернативний список книжок на літо, розкаже, що пив Гемінґвей і з’ясує, у кого вкрав ідеї «дядько Шер» (він же Шекспір). А ще пояснить, у чому геніальність шедеврів і підкаже, на що не йти в кінотеатри. На «Пусто» очікуйте багато несподіваних фактів, розвінчування міфів, простих пояснень складного, жартів і якісного візуалу.
Репортерське пальто
Кому варто підписатися: шанувальникам художніх репортажів.
Це наймолодший канал у нашій добірці. Журналістка Світлана Ославська створила його лише на початку 2020, проте за 3 місяці аудиторія зросла до понад 700 людей. Авторка пише про справжнє життя репортерки, не соромлячись зізнаватися в проблемах та невдачах, дає поради тим, хто хоче стати репортером, рекомендує канали про журналістику, медіа й письмо, а ще розповідає про документальну літературу, яка заслуговує на увагу.
Наш Формат
Кому варто підписатися: шанувальникам нон-фікшн і знижок на книжки.
«Наш Формат» — це одне з рідкісних українських видавництв, у якого вийшло подружитися з Telegram. Припускаємо, що секрет успіху (а успіх — це понад 1100 підписників!) у тому, що видавництво точно зрозуміло потреби своїх читачів — знати про знижки та книжкові новинки й бути в темі головних подій літературного світу.
Клуб Анонімних Авторів
Кому варто підписатися: анонімним і не анонімним авторам та майбутнім авторам.
Клуб Анонімних Авторів допомагає тим, хто пише або мріє писати, робити це якісно. На каналі можна знайти дуже різноманітні за тематикою дописи — від чіткого плану, як написати книжку, до мемів і гарних українських слів. А ще на каналі анонсують онлайн та офлайн навчання з літературної майстерності, розповідають цікаві новини й розігрують книжки. І все це роблять креативно і з гумором. Тому не знаємо, як творчі здібності, а настрій у підписників каналу після його читання точно покращується.
Андер Кавер
Кому варто підписатися: тим, хто любить, коли про літературу пишуть стильно, красиво і креативно.
«Андер Кавер» — це тексти, які можна розбирати на цитати. І тексти, які надихають читати багато хорошої літератури. Канал ведуть Андрій і Таня Орлики — брат і сестра, засновники сервісу оренди книжок «Book Box». Вони пишуть про найнесподіваніше —письменників із пляшкою в руках, чудернацькі назви книжок, графоманство, страждання письменників, крадіїв книжок і ще про багато іншого. Попереджаємо, як тільки ви зайдете на канал, вас затягне надовго, тому що відразу захочеться прочитати усі-усі дописи.
Literary Bar
Кому варто підписатися: тим хто любить поезію, цитати з книжок і роздуми про літературу.
Це телеграм-канал журналістки та книжкової блогерки Богдани Неборак. У «Literary Bar» наливають здебільшого поезію, інколи пригощають цитатами з прозових творів. Часом авторка ділиться можливостями, підбірками цікавих літературних відео та новинами з книжкового світу.
Slavinska_reads
Кому варто підписатися: читачам, що надають перевагу коротким відгукам, а не довгим рецензіям.
Це канал журналістки й письменниці Ірини Славінської. Вона розповідає про книжки та тексти, які читає, і робить це максимально зрозуміло, коротко, суб’єктивно й тому цікаво. Крім відгуків на книжки, авторка ділиться своїми найцікавішими журналістськими матеріалами, важливими новинами та анонсує літературні й не лише літературні події. А ще часом розповідає про речі, далекі від літератури і професійної діяльності, наприклад про корисні звички й лайфхаки.
Книжки та інші неприємності
Кому варто підписатися: усім, хто любить книжки, новини про книжки, знижки на книжки і всі інші теми, пов’язані з книжками.
Канал ведуть дві культменеджерки із Дніпра Олена Юрчук і Надія Вовк. Як авторки пишуть самі про себе, вони «люблять книжки, працюють із книжками, розповідати теж будуть про книжки». На каналі публікують найрізноманітнішу інформацію — від перепостів про знижки з телеграм-каналів видавництв до розповідей про письменників, ілюстраторів, видавців, блогерів тощо. А ще на каналі авторки діляться читацькими одкровеннями та практикують читацькі експерименти. Підписатися радимо хоча б для того, щоб дізнатися, що це таке.
Непозбувний книгочитун
Кому варто підписатися: людям, які уважно стежать не лише ще виходом нових книжок, а взагалі за усім книжковим світом.
Канал веде Тетяна Гонченко, яка читає книжки, купує книжки і пише про книжки. Вона розповідає про видання, які їй зайшли і видання, які їй не зайшли, а також про те, що навидавали українські видавництва. Окрім того, авторка ділиться різними довкола книжковими думками, новинами та інформацією про акції.
Chytomo
Кому варто підписатися: усім книголюбам, які люблять Читомо.
У нашому телеграм-каналі ми публікуємо найцікавіші матеріали із сайту, важливі новини та анонси безкоштовних можливостей для читачів, авторів, видавців та всіх інших, залучених до видавничої справи. Підписуйтеся, щоб не пропустити жодної нагоди для професійного та творчого розвитку й завжди бути в курсі подій книжкового світу.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості