інформація

Від 24 лютого українці читають новини з месенджерів вчетверо частіше — дослідження

22.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За рік повномасштабного вторгнення росії українці стали вчетверо частіше черпати новини з каналів у телеграмі та вайбері. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг» «Як війна змінила мене та країну. Підсумки року».

Як ідеться в дослідженні, частота споживання новинного контенту національних та місцевих медіа серед українців, навпаки, зменшилася: національного телебачення з 55% до 43%; місцевого – з 11 до 7%. Також втратили у популярності й інтернет-сторінки (з 47% до 36%). Популярність ЗМІ та месенджерів серед українців на сьогодні практично однакова.

 

Натомість значно зросла популярність груп і каналів у месенджерах Telegram, Viber (з 11 до 41%), а також в каналів у YouTube (з 21 до 29%). Практично не змінили свій вплив соціальні мережі — Facebook, Twitter, Instagram (35%).

 

На сьогодні національні телеканали та месенджері мають практично однакову популярність як джерело отримання новин серед українців — 43% та 41% відповідно.

 

З іншого боку, за останній рік довіра до новинного контенту національних телеканалів зросла з 43% до 72%, а місцевих ЗМІ — із 43% до 62%.

 

Дослідження проводили серед населення України віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Результати відповідають актуальним даним Державної служби статистики України.

 

Нагадаємо, у травні 2022 року всі новинні ресурси, соціальні мережі й месенджери, що увійшли до рейтингу популярних сайтів України, втратили в охопленні.

 

Читайте також: Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook