дослідження

Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook

19.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

59% українців дізнаються новини із соціальних мереж. Про це йдеться в опитуванні Київського інституту соціології. 

Серед соціальних мереж лідерами стали Telegram (41%), YouTube (37%) та Facebook (12%). 

Загалом за останні 7 днів отримували інформацію з соціальних мереж 69% респондентів. Крім того, інформацію з телемарафону «Єдині новини» отримують 43% українців.

 

За результатами щоденникового дослідження, 48% витраченого на новини часу припадають на соціальні мережі, на телебачення – 34%, а ще 11% – на сайти новин.

Соціальні мережі більше зараховують до топ-2 своїх джерел інформації українці віком 18-29 років (87%). Водночас громадяни старше 60 років користуються соціальними мережами рідше (34%), а натомість дізнаються інформацію з «Єдиних новин» (61%).

 

Також опитування показало, що серед тих, хто отримує інформацію з інтернету, 62% надають перевагу коротким відео і 61% – коротким інформаційним повідомленням.

 

Крім того, 13% респондентів отримували інформацію з якого-небудь російського ресурсу. З них 3% дивилися російські телеканали, 11% – використовували онлайн-джерела.

 

89% з них хотіли дізнатися точку зору росіян та як їм подають інформацію, а 2% відповіли, що відвідували російські ресурси через сумніви в українських джерелах.

 

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення «ОПОРИ» провів у липні 2022 року. Воно складалося з двох частин: щоденникового опитування і телефонних інтервʼю. Інститут опитали 1000 респондентів віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, окупованих до 24 лютого). 

 

Нагадаємо, що у травні всі новинні ресурси, соціальні мережі й месенджери, що увійшли до рейтингу популярних сайтів України, втратили в охопленні.

 

Як відомо, у світі зростає байдужість до новин, зокрема про російсько-українську війну. Згідно з дослідженням Kantar, українці почали рідше переглядати новини ще у березні.