Журналістика

Пулітцерівська премія оголосила цьогорічних лауреатів

05.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Колумбійський університет у Нью-Йорку оголосив цьогорічних лауреатів Пулітцерівської премії. Перелік переможців опублікований на сайті премії.

 

У номінації Fiction (Художня література) премію отримав Колсон Вайтхед за книжку The Nickel Boys, яка заснована на реальній історії про знущання над учнями у флоридській реформаторській школі.

 

У номінації General Nonfiction (Нон-фікшн) перемогу здобули два автори: Анна Боєр за книжку The Undying, що розповідає про вплив капіталізму на лікування раку в США, а також Грег Грандім за The End of the Myth – книжку, яка випробовує американський міф постійної експансії та зростання.

 

У номінації Poetry (Поезія) нагорода відійшла до Джеріки Браун – авторик збірки The Tradition.

 

У номінації Biography (Біографічна книжка) перемогу присудили Бенжаміну Мосеру за книжку Sontag: Her Life and Workбіографічне видання про життя і творчість письменниці Сьюзен Зонтаг.

 

У номінації History (Історична книжка) найкращою визнали книжку Калеба МакДеніела Sweet Taste of Liberty, яка розповідає про життя рабині 19-го століття.

Також у номінації International Reporting (Міжнародний репортаж) нагороду отримала редакція The New York Times за серію матеріалів про втручання Росії у політику інших країн, у тому числі й України. Зокрема йдеться про вбивство українського військового Івана Мамчука у 2016 році, яке сталося у Рівному.

 

Ознайомитися з повним списком переможців можна на офіційному сайті премії.

 

Пулітцерівська премія (Pulitzer Prize) — одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру в США, заснована видавцем «жовтої преси» Джозефом Пулітцером. З 1917 року премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку.

 

Як відомо, минулого року Пулітцерівську премію вручили у 21 номінації.

 

Нагадаємо, що 2018 року премією відзначили 14 лауреатів у галузі журналістики і 7 — у галузі літератури, театру і музики.

 

Раніше повідомлялося, що голова Пулітцерівської премії Джуно Діас подав у відставку через звинувачення у сексуальних домаганнях.