премія

Відома лауреатка британської премії PEN Pinter Prize

14.06.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цьогорічною лауреаткою британської премії PEN Pinter Prize стала Чімаманда Нґозі Адічі. Про це повідомляється на сайті британського ПЕН-клубу.

 

Зазначається, що письменниця отримає нагороду на відкритій церемонії у Британській бібліотеці 9 жовтня.

 

До складу журі премії цього року увійшли: президент англійського ПЕН-клубу Філіп Сендс; історик, біограф та вдова лауреата Нобелівської премії з літератури Гарольда Пінтера Антонія Фрейзер; письменник і критик Алекс Кларк; поет, драматург та актор Інуа Елламс, а також голова журі і голова ради британського ПЕН-клубу Морін Фрілі.

 

Чімаманда Нґозі Адічі (Chimamanda Ngozi Adichie) — нігерійська письменниця. Її називають найвидатнішою з «низки критично налаштованих молодих англомовних авторів, яким вдалося привернути увагу нового покоління читачів до африканської літератури».

 

Її перший роман «Пурпуровий гібіскус» (Purple Hibiscus), надрукований у 2003-му, упродовж наступних двох років був удостоєний семи відзнак, зокрема номінації на Літературну премію «Оранж» і двох Літературних премій країн Співдружності в категоріях «Найкраща перша книжка (Африка)» і «Найкраща перша книжка (загалом)».

 

Другий роман «Половина жовтого сонця» (Half of a Yellow Sun) нагороджений сімома преміями. За мотивами твору знято фільм з однойменною назвою.

 

У 2012-му на конференції TEDx Адічі виголосила промову «Ми всі маємо бути феміністками» (We should all be feminists). Американська виконавиця Бейонсе семплувала цю гостру промову для своєї пісні  «Бездоганна» (Flawless).

 

PEN Pinter Prize — щорічна літературна нагорода, заснована 2009 року англійським ПЕН-клубом на честь лауреата Нобелівської премії з літератури Гарольда Пінтера, який був віце-президентом англійського ПЕН-клубу.

 

Премією відзначають британського письменника або письменника, який проживає у Британії, за видатні літературні заслуги; такому, який, за словами Пінтера, які він виголосив під час своєї нобелівської промови, «висловлює рішучий, стійкий погляд на світ і демонструє сильну інтелектуальну рішучість … описувати правду про наше життя і наше суспільство».

 

Нещодавно ми повідомляли, що лауреаткою британської премії Women’s Prize for Fiction стала Каміла Шамсі.

 

Чільне зображення: forwardforty.com