Головний герой роману Кілґор Траут — письменник-фантаст, який подорожує з одного конґресу наукової фантастики до другого. На одному з таких конґресів він зустрічає Двейна Гувера, власника фірми, яка продає «понтіаки», і їхня зустріч стає приводом для багатьох карколомних та несподіваних ситуацій.
Оповідь в романі побудовано так, ніби автор розповідає про Землю інопланетянинові, який нічого не знає ані про людство, ані про людську цивілізацію, навіть про найпростіші речі — розмноження, зброю, прапор, яблуко. Така розповідь дозволяє під несподіваним кутом побачити мотивацію й наслідки людських дій.
«Сніданок чемпіонів» — гарячкова, сумбурна сатира з типовим для Воннеґута складом героїв і ландшафтом.
Пролог
Фраза «Сніданок чемпіонів» ¬— зареєстрована торговельна марка корпорації «Дженерал Міллз» для коробки пластівців на сніданок. Використання ідентичної фрази для титулу цієї книжки не має на меті засвідчити будь – яку асоціацію з «Дженерал Міллз» або їхнє спонсорство, ані не має на меті очорнити їхній якісний продукт.
***
Фібі Герті, тієї особи, котрій присвячена ця книжка, уже, як то кажуть, немає серед живих. Я познайомився з нею в кінці Великої депресії, коли вона овдовіла і жила в Індіанаполісі. Мені було років шістнадцять, їй — близько сорока.
Вона була багатою, але ціле своє доросле життя щодня ходила на роботу, тож працювала і далі. Вона вела колонку з тверезими і дотепними порадами для безнадійно закоханих в індіанаполіській «Таймз», добрій газеті, яка на сьогодні вже не існує.
Не існує.
Читати більше
Фрідріх Шиллер. Розбійники
П’єса «Розбійники» — перший драматичний твір німецького письменника і філософа Фрідріха Шиллера (1759—1805). Автор зумів створити не просто цікавий твір, а художній шедевр, що назавжди увійшов до скарбниці світової літератури.
В основі сюжету — сімейна трагедія, протистояння між двома братами, що мають діаметрально протилежні світогляди. Твір багатий на цікаві монологи, роздуми про життя і смерть, моральність і сімейні цінності. Драма наскрізь пройнята бунтарським пафосом, збуджує думку і закликає до людяності. Згодом за мотивами п’єси Джузеппе Верді написав однойменну оперу.
Ви знаєте нашого кореспондента? От! Палець правої руки своєї я віддав би, щоб сказати, що він брехун, чорний, уїдливий брехун! Заспокойтеся! Пробачте, коли я сам прочитаю вам листа. Вам ще не все можна знати.
Читати більше
Клавдій Еліан. Строкаті історії
«Строкаті історії» Клавдія Еліана – багатий розмаїттям збірник анекдотів, переказів, притч, розгорнутих висловів видатних людей, спостережень за рослинним і тваринним світом та історична добірка матеріалу розповідного або ж описового характеру в дуже елегантній прозі. Це праця освіченого римлянина, який досконало вивчив грецьку мову і всі свої твори написав нею. Культура еллінів стала і його власною. Але попри це Еліан залишався відданим своєму рідному корінню і насправді пишався цим, як це виявляється під час читання його твору.
9. ЯК ТІМЕСІЙ ДОБРОВІЛЬНО ЗАЛИШИВ БАТЬКІВЩИНУ
Клазоменець Тімесій був добрим правителем Клазомен, адже він належав до благородних мужів. Проте людська недоброзичливість, як звикло, перемогла і його. Спочатку Тімесій не звертав на неї уваги, але згодом, як кажуть, саме через неї залишив батьківщину. Якось він проходив повз школу, а там гралися відпущені вчителем діти. Двоє з них затято засперечалися, і один сперечальник вигукнув: «Це така ж правда, як і те, що я виб’ю Тімесію клепки з голови!» Почувши ці слова і зрозумівши, що недоброзичливість до нього зросла понад міру і що його ненавидять не лише дорослі, а й діти, Тімесій добровільно пішов із Клазомен.
10. ПРО ЕГІНЕТІВ
Колись егінети, завдяки своєму багатству і добробуту, були наймогутнішими серед греків: вони панували на морі і не мали собі рівних на суші. І під час греко-перських воєн вони відзначилися, тому й були удостоєні нагороди за доблесть. Егінети також першими карбували монету, і від них її було названо егінською.
Читати більше