Календар подій

У межах форуму «Креативна Україна» відбудеться модуль книговидання

Як Італії, яка чи не найбільше постраждала від локдауну, вдалося вийти на позитивну динаміку книжкового ринку вже у вересні? Яким є український ринок очима незалежних експертів? Де шукати простір для розвитку книговидання та читання, які бар’єри існують? Як заохотити 14-річних підлітків, що перестають читати? Українська vs російська: якою мовою українцям читати зручніше?

Тема: Книжкова екосистема у часи змін: дослідження і рішення.
Організатор: Український інститут книги.
Кураторка: Ірина Батуревич, керівниця аналітичного відділу Українського інституту книги, співзасновниця громадської організації та медіапроєкту «Читомо», оглядачка книжкових ринків, співорганізаторка дослідження Ukrainian Reading and Publishing Data 2018.

 

Дата: 20 листопада 2020
Час проведення: 15:00-18:30
Формат: онлайн
Доступ: попередня реєстрація

 

У межах IV щорічного міжнародного форуму «Креативна Україна», що пройде 19-20 листопада 2020 року в онлайновому режимі, відбудеться секторальний модуль «Книжкова екосистема у часи змін: дослідження і рішення». Організовує сектор Український інститут книги.

 

Модуль буде цікавий менеджерам, decision-makers на різних рівнях: управлінцям із держсектору, фаховій аудиторії видавничого, друкарського сектору та книгорозповсюдження, менеджерам суміжних креативних індустрій.

 

«Умови, в яких досі існував креативний бізнес і книговидання зокрема, змінюються настільки швидко й безповоротно, що прийняття ефективних, швидких, проте поміркованих рішень є ключовою компетенцією для тих, хто хоче залишитися на ринку, формувати стратегію власного бізнесу чи розробляти культурну політику.

Кожен проєкт, кожна грантова заявка і кожен бізнесплан починається з етапу research – досліджень, тобто, з виявлення реального стану речей. Цьогоріч була проведена, ймовірно, рекордна кількість досліджень, як на тему читання й книговидання, так і в сфері креативних індустрій. Цю інформацію не можна ігнорувати. І я впевнена, що презентація та оцінка отриманих нашими спікерами інсайтів зможуть надати більше сенсу кожному рішенню», – говорить кураторка модуля Ірина Батуревич.

 

Події в межах модуля:

 

15:00-15:50 – онлайнлекція П’єро Аттанасіо «Прийняття рішень на основі даних у часи швидких змін. Кейс італійського книговидання». Подія відбувається за підтримки House of Europe. П’єро Аттанасіо – професор медіаекономіки Міланського університету та керівник дослідницького відділу l’Associazione Italiana Editori (AIE, Італія).

 

16:00-17:30 – тренінги для управлінців та представників державних інституцій, менеджерів видавництв та менеджерів культури у групах під керівництвом фасилітаторів. Подія – за попередньою реєстрацією. К-сть учасників – обмежена.
Оксана Хмельовська – кураторка програм із професійного розвитку Книжкового Арсеналу, співзасновниця та редакторка культурно-видавничого проєкту «Читомо», журналістка;
Мар’яна Куземська – координаторка напрямку стратегування, дослідження та освіти в КУ «Інститут стратегії культури»;
Михайло Глубокий – директор з розвитку фонду ІЗОЛЯЦІЯ та креативної спільноти IZONE.

 

17:30-18:30 – онлайнпрезентація результатів Дослідження видавничого сектору України, реалізованого Британською Радою у співпраці з Українським інститутом книги. Емма Шеркліф – дослідниця та консультантка з видавничої справи (Велика Британія).

 

Форум «Креативна Україна» проводить Міністерство культури та інформаційної політики України за підтримки уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, програм USAID «Конкурентоспроможна економіка України» і «Трансформація комунікацій» та програми ЄС «Дім Європи».  Подія створює простір для діалогу між державними службовцями, міжнародними експертами та креативним бізнесом щодо адаптації до реалій, спричинених пандемією.

 

Деталі та реєстрація – за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект