* ESC - закрити вікно пошуку
Календар подій
28.11
Київ
18:00 онлайнЛекції перекладачів і літературознавців: стартували «Літературні дні Пауля Целана 2020»
Із нагоди 100-річчя від lня народження Пауля Целана, із 23 по 28 листопада, ГО «Культурний капітал», Літературний целанівський центр і німецька спілка Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport e.V. реалізовують головний етап проєкту «Літературні дні Пауля Целана 2020».
Це – серія онлайн-заходів про життя і творчість поета. Серед них – лекції відомих письменників, перекладачів, культуртрегерів, сина Пауля Целана. Також прем’єра фільму «Анчель» в Україні, знятого австрійською режисеркою та поеткою Сюзанною Аюб за участі Клауса Демуса – близького друга Пауля Целана.
Лекції про Пауля Целана транслюватимуться двома мовами – українською та німецькою. Вони були відзняті у п’яти європейських містах – Чернівцях, Парижі, Берліні, Празі та Києві. Участь у проєкті беруть:
- Бертран Бадью – член робочого відділу ім. Пауля Целана Вищої нормальної школи в Парижі, видавець творів та листів Пауля Целана в Німеччині (видавництво «Suhrkamp») та у Франції (видавництво «Editions du Seuil»); спільно з Еріком Целаном підтримує та опікується літературною спадщиною поета.
- Марк Бєлорусець – літературознавець, перекладач Пауля Целана російською.
- Олександр Бойченко – літературознавець, письменник, перекладач.
- Христя Венгринюк – літературознавиця, письменниця, художниця.
- Сергій Жадан – поет, прозаїк, музикант, перекладач Пауля Целана українською.
- Євгенія Лопата – директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz, відповідальна редакторка однойменного видавництва, кураторка міжнародних проєктів фестивалю і проєктів Paul Celan Literaturzentrum (м. Чернівці).
- Ігор Померанцев – поет, прозаїк, радіожурналіст.
- Йоко Тавада – німецька та японська прозаїк і поетеса, перекладачка Пауля Целана японською.
- Ерік Целан – син Пауля Целана, підтримує та опікується літературною спадщиною поета та ін.
Переглянути 22 відео, зроблені в рамках проєкту, а також фільм «Анчель» німецькою мовою з українськими субтитрами, можна буде, починаючи з Дня народження Пауля Целана, 23 листопада, до 28 листопада на сторінках Paul Celan Literaturzentrum та Meridian Czernowitz у Facebook та оновленому сайті Літературного целанівського центру – www.celanzentrum.com.