* ESC - закрити вікно пошуку
Міжнародна премія Франка
Переможцю премії Івана Франка вручать 200 тисяч гривень
22.08.2021Призовий фонд Міжнародної премії імені Івана Франка збільшили до 200 тисяч гривень. Про це повідомив пресцентр фонду.
Урочиста церемонія нагородження премії відбудеться 27 серпня, в 165-ту річницю від дня народження Івана Франка, у Дрогобичі. VI урочиста церемонія нагородження лавреата чи лавреатки відбудеться просто неба – на площі перед Народним домом на батьківщині Івана Франка.
У 2021 році на звання лауреата претендують троє номінантів:
➢ колективна монографія за ред. Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса та Ігоря Скочиляса – «На перехресті культур:Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі»;
➢ Оксана Кісь з монографією «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти»;
➢ Леонід Тимошенко з монографією «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVII ст.)».
25-26 серпня відбудеться засідання міжнародного журі. 12 докторів наук, з різних країн, після міждисциплінарної дискусії оберуть лауреата в ході таємного голосування.
Директор Фонду Ігор Курус повідомив, що у 2021 році сума призового фонду становить 200 000 гривень, крім грошової винагороди переможець отримує золоту медаль і диплом.
«Ім’я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка буде оголошено 27 серпня. Переможець отримає золотий знак з номером 008, який виготовив ТОВ «Герольдмайстер» на наше замовлення. Вартість медалі становить 56 520 гривень. Окрім цього буде чек на 200 000 гривень і диплом Лауреата», – зазначив директор Фонду Франка.
Міжнародна премія імені Івана Франка – найпрестижніша українська нагорода в галузі гуманітаристики. Заснував її онук письменника Роланд Франко у 2016 році. Стати лауреатом Міжнародної премії імені Івана Франка може кожен науковець, чию працю буде визнано найкращою з-поміж претендентів, яка пройде відбір ради експертів і набере найвищий бал під час голосування міжнародного журі.
Організатором заходу є Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety, в партнерстві з Дрогобицькою міською радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка, Державним історико-культурним заповідником “Нагуєвичі”, Львівським товариством у місті Києві.
Минулого року премію отримав доктор історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк. Нагороду присудили за монографію «Маленький дорослий: Дитина й дитинство в Гетьманщині XVIII ст.».
Як відомо, 2019-го року премію отримала Марія Грацій Бартоліні за монографію «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Григорія Сковороди».
2018-го року лауреатами премії стали професор Українського католицького університету та Українського вільного університету Ярослава Мельник та доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.
У 2017 році премією відзначили професора Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер та академіка, почесного професора Львівського національного університету імені Івана Франка – Олега Шаблія.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості