короткий список

Міжнародна премія Івана Франка оголосила короткий список

17.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародний фонд Івана Франка оприлюднив список з номінантів на здобуття премії за наукові праці з гуманітарних дисциплін, що мають міжнародне значення. Про це повідомляє оргкомітет премії.

На здобуття премії претендують три наукові праці:

 

  • Колективна монографія за редакцією Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса (Литва) та Ігоря Скочиляса (Україна) «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі». Подання Українського католицького університету (м. Львів, Україна);

 

  • Оксана Кісь  (Україна) «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти». Подання Українського наукового інституту Гарвардського університету (Кембридж, США);

 

  • Леонід Тимошенко (Україна) «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)». Подання Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (Дрогобич, Україна).

 

Цього року на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка подали 26 наукових робіт. Подання надійшли з Австрії, Канади, США та України. Ініціаторами подання стали 11 закладів вищої освіти з Кембриджа, Дніпра, Дрогобича, Івано-Франківська, Києва, Мелітополя, Луцька, Львова, Харкова; 6 наукових установ та 4 лавреати Премії попередніх років. В умовах російської агресії до участі у конкурсі не допускалися наукові роботи, подані з РФ. Праці номінантів охоплюють наукові дисципліни: історію, культурологію, релігієзнавство, сакральну архітектуру, антропологію, літературознавство, книгознавство та славістику.

 

До Оргкомітету премії надійшли висновки від 43 вчених з 9 країн світу: Австрії, Італії, Польщі, Словаччини, США, України, ФРН, Хорватії й Чехії. Члени Експертної ради оцінювали наукові роботи за трьома критеріями: наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження;  міжнародний контекст і рівень наукового дослідження.

 

Міжнародна премія імені Івана Франка заснована 2015 року онуком письменника – Роландом Франком. Премією відзначають науковців, чиї праці стали вагомим внеском у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін, мають міжнародне значення та ґрунтуються на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.

 

Минулого року премію отримав доктор історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк. Нагороду присудили за монографію «Маленький дорослий: Дитина й дитинство в Гетьманщині ХVІІІ ст.».

 

Як відомо, 2019-го року премію отримала Марія Грацій Бартоліні за монографію «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Григорія Сковороди».

 

2018-го року  лауреатами премії стали професор Українського католицького університету та Українського вільного університету Ярослава Мельник та доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.

 

У 2017 році премією відзначили професора Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер та академіка, почесного професора Львівського національного університету імені Івана Франка – Олега Шаблія.