війна

«Обличчя опору»: Україна на перших шпальтах світу

05.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Березнева обкладинка американського Time з цитатою українською мовою днями облетіла світ. Глянець інших країн не поступається та сміливо виносить українське питання на перші шпальти у різних вигадливих формах. Портрети, карикатури, репортажні кадри, патетичні гасла й запитання до світу – гортайте добірку найцікавіших обкладинок випусків закордонних видань, присвячених війні в Україні. 

Time. США

«Повернення історії. Як Путін зруйнував мрії Європи», – так промовляє обкладинка TIME – одного з найвпливовіших періодичних видань у світі.

Цитата з відеопромови Володимира Зеленського у Європарламенті на шостий день повномасштабного вторгнення Росії. Цікавий мовний казус виникає тут від збіжности слів «світ» і «світло». Та яке б слово не мав на увазі президент – суть незмінна.

Womankind. Австралія

Україну підтримує і Womankind – журнал для жінок, «що цікавляться ідеями філософії, соціології та психології». Тиражується також широко за межами Австралії: у Великій Британії, Новій Зеландії, Канаді та США.

The New Yorker. США

Скетч «Сліди Путіна» американського ілюстратора Девіда Планкерта, створений для журналу The New Yorker буквально за день до вторгнення Росії.

Polityka. Польща

«Сталінська війна Путіна» Тема з обкладинки: «Фронти війни: план Путіна починає сипатися» Яке гармонійне злиття парсун двох кривавих диктаторів на одній обкладинці.

Vanity Fair. Італія

«Обличчя опору. Володимир Зеленський та Україна об’єднали світ в ім’я свободи. Їхня боротьба стосується усіх нас» Березневий номер Vanity Fair Іtalia вийшов одразу зі двома варіантами обкладинками, одна з яких була запланована раніше, а друга створена тепер спеціально на знак солідарности з Україною. 

Charlie Hebdo. Франція

Приматоподібний Путін «На шляху до XXI століття» – на обкладинці французького сатиричного тижневика Charlie Hebdo.

Sábado. Португалія

«Владімір Путін – тиран» Популярний португальський тижневик Sábado присвятив 26 сторінок випуску «війні в Європі».

The Economist. Велика Британія

«Де він зупиниться?» – запитує впливовий британський журнал The Economist на тлі чорного профілю путіна.

Panorama. Італія

«Чого нам вартує ця війна [і чим ризикуємо]» – судячи з обкладинки, в редакції цього видання теж палає від ситуації в нашій країні.

Tygodnik Powszechny. Польща

«Ми з тобою, Україно» Адже «солідарність – найцінніше в цей жахливий час», – такими словами починається редакторська колонка нового випуску цього польського тижневика.

Focus. Німеччина

«Часи змін. Чому після вторгнення Путіна в Україну немислиме стало можливим»

 

Le Point. Франція

«Володимир Зеленський. Герой свободи. Український спротив: розповіді наших репортерів»

Ir. Латвія

«Що посієш, те й пожнеш» – цим прислів’ям незалежний латвійський тижневик Ir доповнює мертвечий путінський вишкір на обкладиці спецвипуску.

Internazionale. Італія

«Війна у Європі. Спецвипуск»

Profil. Австрія

Обкладинка австрійського тижневика Profil на тлі портрета Путіна лаконічно сповіщає: «Война». Дивно, адже російською мовою, як нам відомо, це зветься «специальная военная операция».

Society. Франція

«Який горизонт?» – запитує всуціль синьо-жовта обкладинка французького видання Society. А на звороті значиться таке: «Оголосивши війну Україні 24 лютого, Владімір Путін штовхнув Європу в невідомість і в стан напруги, якої ми не знали з часів холодної війни. Чи неминуча зараз ескалація? Чого насправді хоче глава Кремля? Чи варто боятися найгіршого? Відповідь на 20 сторінках»

Stern. Німеччина

«Війна. Кінець світу, яким ми його знали» – німецький ілюстрований журнал Stern, на відміну від вищезгаданого австрійського, виніс на обкладинку слово «війна» українською мовою.

Всё для вас. Росія

Кволу спробу заявити свою позицію зробила і якутська газета «Всё для вас», але без успіху. Газету надрукували й навіть довезли до кіосків, однак тамтешня мережа пунктів продажу друкованої продукції Горпечать заборонила її продавати до появи «офіційного листа». Дистрибуторів налякали всього два слова на першій шпальті: «Нет войне». Судячи з останніх новин з-за порєбріка, навіть це пацифістське гасло скоро буде у РФ поза законом.

Окрім закордонного глянцю, нині доречно зауважити також особливі обкладинки двох вітчизняних журналів. 

Український тиждень

Останній довоєнний номер часопису «Український тиждень» вийшов якраз у переддень вторгнення 23 лютого. І тепер, з пекла та перемог нової реальности, його обкладинка виглядає дуже промовисто, ба навіть пророче.

Країна

Завдяки згуртованим зусиллям редакції з першим днем весни вийшов перший воєнний випуск журналу «Країна». На обкладинці ефектна світлина бійців Збройних Сил України на тлі вільного вечорового Києва. Віримо, що такі мрійні обкладинки невдовзі стануть реальністю, а світова періодика так само розтиражує і перемогу України.