* ESC - закрити вікно пошуку
друк
Російські виробники паперу змушені шукати альтернативних постачальників через санкції
17.03.2022Російська паперова промисловість шукає альтернативні шляхи виготовлення паперу через нестачу імпортних хімікатів. Про це повідомляють російські ЗМІ.
«Архангельський целюлозно-паперовий комбінат» (АЦБК), що входить до австрійського холдингу Pulp Mill Holding, зіштовхнувся з нестачею імпортних хімікатів і готується налагодити власний випуск реагенту, що їх заміщає. У пресслужбі комбінату зазначили, що для збереження обсягів виробництва компанія змінює лінійку продукції та веде перемовини з постачальниками сировини з Китаю, Туреччини, країн Південно-Східної Азії та Індії.
«АЦБК» розробив альтернативну схему приготування двоокису хлору, що дозволяє виключити із технології сірчистий ангідрид. У компанії стверджують, що схема пройшла випробування у Північному (Арктичному) федеральному університеті.
Наразі компанія розпочала реалізацію невибіленої листяної та хвойної целюлози, а також невибіленого паперу односторонньої гладкості всієї лінійки щільності. «Це дасть можливість розширити портфель замовлень, тим самим збільшивши стійкість компанії в умовах санкцій», — пояснили в АЦБК.
«Переорієнтування щодо постачання буде зроблене у бік країн АТР, Африки, СНД, деяких лояльних європейських держав», — зазначив аналітик «Алор Брокер» Олексій Антонов.
Як повідомлялося, російський книжковий союз надіслав до міністерства цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій РФ прохання скасувати митні збори для ввезення паперу та поліграфії.
Нагадаємо, у 2021 році Кабінет Міністрів України доповнив перелік російських товарів, заборонених до ввезення в Україну, такими позиціями: некрейдовані картон та папір, крафт-папір і крафт-картон, туалетний папір.
Джерело: Коммерсантъ
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості