* ESC - закрити вікно пошуку
пропаганда рф
У рф збільшили бюджети на пропаганду, але телебаченню довіряє все менше людей
11.05.2022У росії частка росіян, які вважають телебачення найнадійнішим джерелом інформації, знизилася, а довіра до Telegram-каналів та соцмереж збільшилася. Про це ідеться в дослідженні міжнародної рекламної групи GroupM Accelerate research.
17 березня 33% респондентів у росії називали саме телебачення джерелом інформації, якому вони довіряють більше за інших, то 27 квітня так вважали 23% опитаних. При цьому зросла довіра до соцмереж, блогів і Telegram-каналів: частка тих, хто обирає це джерело інформації, збільшилася з 19% до 23%.
Найсильніше довіра до телебачення знизилася у росіян, які живуть за межами великих міст: 17 березня телебачення як пріоритетне ЗМІ обирали 34% цих респондентів, а 27 квітня — 24%. У жителів москви та санкт-петербурга частка тих, хто обирає ТБ, у березні становила 27%, а до кінця квітня впала до 21%.
У дослідженні зазначають, що довіра до телебачення лишається відносно високою, але рейтинги деяких із телеканалів знизилися. Крім того, у росії знизилася довіра до інтернет-ЗМІ та офіційних вебсайтів у мережі: надійними джерелами 17 березня їх називали 26% опитаних, а 27 квітня — 23%.
Відомо, що за січень-березень 2022 року витрати держбюджету рф на пропаганду та дезінформацію зросли у 3,2 раза у порівнянні з тим же періодом минулого року.
«Технічно виграти у російської пропаганди майже неможливо. Через все ще нерівність ресурсів. Вони робили це дуже довго. Перемогти їх швидко — не вийде. Але ми маємо й переваги: розмаїття думок, можливість бути почутими», — розповів український правозахисник Максим Буткевич у коментарі Громадському радіо.
Він наголосив, що російська «журналістика» — інша професія, завдання якої полягає у маніпуляції фактами, розпалюванні ворожнечі та ненависті.
«Російська пропаганда зараз вживає мову ворожнечі стосовно всіх, хто насмілюється говорити про те, що вони є українцями та українками. Без цього підготувати ґрунт для теперішньої геноцидної війни було б неможливо», — додав Буткевич.
Нагадаємо, блокування соцмереж у росії вплинуло на перерозподіл між платформами російських та іноземних соцмереж: з 24 лютого по 24 березня кількість контенту від росіян зменшилася у закордонних соцмережах, а збільшилася в російських.
Як відомо, 4 березня у росії заблокували Facebook, Twitter, відімкнули рекламу в Instagram та Youtube. 14 березня Роскомнагляд заблокував Instagram.
Джерела: Громадське радіо, Коммерсантъ
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості