* ESC - закрити вікно пошуку
IPA
Міжнародна асоціація видавців виступила проти екстрадиції свого колеги до Туреччини
07.07.2022Міжнародна асоціація видавців (IPA) закликала не екстрадувати турецького видавця і правозахисника Рагіпа Зараколу у межах домовленості між Туреччиною та Швецією щодо вступу останньої до НАТО. Про це повідомили на сайті IPA.
Крістенн Ейнарссон, голова Комітету з питань свободи друку Міжнародної асоціації видавців, повідомила: «Рагіп Зараколу — турецький видавець, який висловив давню прихильність свободі публікацій». Вона наголосила, що свобода видавця у Швеції має бути захищена, а не використана як пішак у міжнародній дипломатії.
Рагіп Зараколу — турецький правозахисник і видавець, який зіштовхнувся з юридичними утисками за публікацію книжок на суперечливу тематику в Туреччині, зокрема про права людини. Співзасновник видавництва Belge, лавреат премії IPA Prix Voltaire 2008, з 2012 року проживає в еміграції у Швеції.
Рагіп Зараколу не став відмовлятися від своєї кампанії за свободу думки, прагнучи «щоб повага до різних думок і культур стала широко поширеною в Туреччині». Протягом багатьох років звинувачення, висунуті турецькою владою проти Зараколу та його дружини, призвели до ув’язнення, конфіскації його пенсії, конфіскації та знищення книжок, а також накладення великих штрафів, що поставило під загрозу виживання видавництва Belge.
У жовтні 2011 року Зараколу та його син Деніз були заарештовані та звинувачені в «керуванні збройною організацією» та «керуванні терористичною організацією» відповідно до Кримінального кодексу Туреччини та антитерористичного закону країни в межах придушення дій проти видавців, письменників і журналістів, яких вважали пов’язаними з прокурдською Партією миру та демократії (BDP).
Міжнародна асоціація видавців (IPA) — міжнародна федерація видавничої галузі національних видавничих асоціацій, що представляють книговидання. Некомерційна та неурядова організація, заснована в 1896 р.
Нагадаємо, Міжнародна книговидавнича спільнота, зокрема й IPA, висловлювали стурбованість цензурою в білорусі.
Читайте також: Під суд за три крапки: журналісти та письменники-політв’язні Туреччини
Чільне фото: BIA News Desk
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості