фестиваль

10 спекотних та літеплих українських книжкових фестивалів

27.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фестивальний сезон у розпалі, тож ми вирішили зібрати для вас найцікавіші книжкові події, якими нас порадує залишок липня, серпень та вересень. Географія книжкових фестивалів теж приваблює: окрім класичних Львова, Дніпра та Одеси, у гості несподівано запрошують Шевченкові Моринці та «Парнаський» Ірпінь.

 

МАЧ («Місяць Авторських Читань»)

МАЧ (Місяць Авторських Читань)

  • 1 липня – 4 серпня, Львів

 

Це найбільший центральноєвропейський літературний фестиваль, який проходить у Брно, Вроцлаві, Остраві, Кошіце та Львові. Почесний гість фестивалю цього року – Туреччина. МАЧ був заснований у 2000 році у Брно, у Львові з’явився 2015-го року. Фестиваль складається з двох головних програмних ліній: одна, т.зв. домашня, представляє літератури країн-організаторів, друга – літературу іншої країни, яка цього року є почесним гостем. Заходи фестивалю у Львові відбуваються у Дзизі, на вул. Вірменська 35.

 

Детальніше

 

 

XXII міжнародний книжковий фестиваль «Зелена хвиля»

Міжнародний книжковий фестиваль Зелена хвиля

  • 26 – 29 липня, Одеса

 

Цього року фестивальний центр вперше розташується на найпопулярнішому в Одесі майданчику – в Зеленому театрі. На тінистих алеях – книжковий ярмарок: стенди видавництв і книготорговельних підприємств з бестселерами і рідкісними малотиражними виданнями, з художньою, дитячою та нон-фікшн літературою, з усілякою друкованою продукцією – від довідників до календарів та скетчбуків. На вас чекають: Книжкові ночі, Літературна сцена з презентаціями та творчими вечорами, дитяча програма на «Території юності», книжкові конкурси «Мистецтво книги» і «Одеса на книжкових сторінках», концерти на Великій сцені та багато іншого.

 

Детальніше

 

 

Фестиваль «Ірпінський Парнас»

Фестиваль Ірпінський Парнас

  • 27 – 29 липня, Ірпінь

 

Поетично-бардівський фестиваль «Ірпінський Парнас» відбудеться уже вдруге у будинку творчості письменників у Ірпені. Минулого року захід зібрав більше 70 учасників з різних куточків України. Протягом трьох днів учасники зможуть пожити в будиночках, де відпочивали і творили Андрій Малишко, Павло Тичина, Максим Рильський, Остап Вишня, Павло Загребельний, Юрій Яновський, Євген Гуцало, Дмитро Павличко та ін.

 

Детальніше

 

 

Ше.fest

Ше.fest

  • 18 – 19 серпня, Моринці

 

Щорічний мистецький фестиваль відбувається з 2014 року. Проходить на малій батьківщині Шевченка, у селі Моринці Звенигородського району Черкаської області і присвячений його пам’яті. Фестиваль є благодійним, на ньому організатори збирають пожертви для українських бійців.

 

Детальніше

 

 

Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ

Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ

  • 7 – 9 вересня, Чернівці

 

За словами організаторів, метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їхніми закордонними колегами. Учасниками заходу стануть відомі поети з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Великобританії, США, Данії, Нідерландів, Люксембургу, Ліхтенштейну, Польщі, Румунії, Росії, України та ін. В межах фестивалю відбудуться численні поетичні читання, лекції, дискусії, презентації книжок, поетичні прогулянки, музично-поетичні й винно-сигарно-поетичні вечори та театральні перфоманси.

 

Детальніше

 

 

Літературний Кураж Базар

Літературний Кураж Базар

  • 8 – 9 вересня, Київ

 

На відвідувачів чекатимуть найкращі українські та світові видання, читання відомих авторів, презентації книжок, атмосфера затишку, спокою, м’які пуфи під каштанами, романтизм та фантастика міста. Вірші та проза, мистецтво та бізнес-література, дводенна програма читань, воркшопів, спектаклів, показів, презентацій та зустрічей з авторами, інклюзивна дитяча зона, б’юті-корнери, фуд-корт та вуличні бари.

 

Детальніше

 

 

Форум видавців

Форум видавців

  • 19 – 23 вересня, Львів

 

Фокусна тема 25-го Форуму видавців у Львові та 13-го Львівського міжнародного літературного фестивалю – Ринок Свободи. В межах фокусної теми мова йтиме про те, як ми «торгуємо» своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді. Організатори пояснюють, що вибір цьогорічної теми не є випадковим, адже упродовж 25 років Форум збирав різних людей, які мали різні думки, перемоги та проблеми. Фестиваль надавав майданчик для взаємодії і створив ще одне місце, де люди переглядали свої бажання.

 

Детальніше

 

 

IV Міжнародний літературний фестиваль в Одесі

IV Міжнародний літературний фестиваль в Одесі

  • 25 – 30 вересня, Одеса

 

Мета фестивалю – підкреслити культурний вплив Одеси, полікультурність цього міста та сприяти зміцненню зв’язків між Одесою та іншими культурними метрополіями Європи і світу. Заплановані виступи авторів з України, Росії, Румунії, Болгарії, Грузії, Туреччини, Німеччини, Швейцарії, Норвегії, Франції, Канади, США, Мексики та Індії. Під час фестивалю окрім літературних читань, проходитимуть і дискусії на політичні теми, присвячені Європі, а також іншим країнам світу. Заходи проводитимуться двома мовами: тексти іноземних авторів читатимуть мовою оригіналу та в українському перекладі. Дискусії будуть супроводжуватися синхронним або послідовним перекладом. Головна частина програми проходитиме в Одеському Літературному музеї.

 

Детальніше

 

 

Book Space

Book Space

  • 28 – 30 вересня, Дніпро

 

Як заявляють організатори, на центральній площі Дніпра — імені Героїв Майдану — виросте «космічне поселення», майже марсіанське за своїм виглядом. Погодження на участь у фестивалі вже дали десятки українських видавництв, багато відомих українських письменників та гостей з-за кордону. Наразі на запрошення відгукнулися автори із США, Данії, Польщі, Франції та Росії.

 

Детальніше

 

 

Фестиваль TRANSLATORIUM

Фестиваль TRANSLATORIUM

  • 28 – 30 вересня, Хмельницький

 

Літературно-перекладацький фестиваль, приурочений до Міжнародного дня перекладача, пройде уже вдруге. Учасниками фестивалю стануть відомі перекладачі, літератори, поети, музиканти, менеджери культури та видавці із різних куточків країни. Програма фестивалю складатиметься із двох блоків подій, які розраховані як на перекладачів, так і на відвідувачів, які цікавляться сучасними літературними процесами.

 

Детальніше

 

Також радимо приглянути собі інші книжкові події на найближчі місяці.

 

Чільне зображення: Зелена Хвиля