Amazon

Amazon не продаватиме книжки, у яких ідентичність ЛГБТК+ подається як психічне захворювання

17.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанія Amazon вирішила не продавати книжки, у яких ідентичності ЛГБТК+ розглядаються як психічні захворювання. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

 

Про відповідне рішення компанія повідомила у відповідь на запит чотирьох американських сенаторів, членів Республіканської партії, до виконавчого директора компанії Джеффа Безоса після видалення з платформи Amazon, Kindle і Audible книжки «Коли Гаррі став Саллі» консервативного автора Райана Андерсона. Книжка була видана в 2018 році і продавалася на Amazon три роки.

 

В Amazon заявили, що надають своїм клієнтам «доступ до різних точок зору, у тому числі до книжок, які деякі клієнти можуть вважати небажаними».

 

«Однак ми залишаємо за собою право не продавати певний контент. Всі роздрібні торговці приймають рішення про те, який вибір вони хочуть запропонувати покупцям, і ми теж», – йдеться в заяві компанії.

 

«Що стосується конкретного питання про книжку «Коли Гаррі став Саллі», то ми вирішили не продавати видання, у яких ідентичність ЛГБТК + зображується як психічне захворювання», – йдеться в листі компанії за підписом Брайана Хьюзмена, віце-президента Amazon по суспільній політиці.

 

Ряд сенаторів-консерваторів охарактеризували рішення Amazon видалити книжку як сигнал «консервативним американцям про те, що їхні погляди не вітаються на їх платформах».

 

«Amazon використовує свою величезну міць, щоб спотворити ринок ідей і при цьому обманює своїх клієнтів», – заявили вони.

 

Як відомо, Amazon – найбільший продавець книжок в США: на платформі продається 53% всіх книжок, які доступні на американському ринку, і 80% всіх електронних видань.

 

Нагадаємо, Amazon визначив книжки, які найбільше читалися у 2020-му році його користувачами.

 

Раніше повідомлялося, що на Amazon з’являється усе більше самвидавних електронних книжок про коронавірус – від дитячих оповідань до «плагіатних» порадників, як уникнути хвороби.