* ESC - закрити вікно пошуку
заборона книг
Американці не оскаржують підручники у шкільних бібліотеках попри таку можливість
20.08.2023Республіканські законодавці американського штату Джорджія дозволили батькам подавати запити на вилучення книжок зі шкільних бібліотек. Попри можливість, більшість батьків не висловлюють претензій до шкільної програми.
Можливість подавати скарги на книжки обмежена: закон дозволяє оскаржувати підручники лише батькам учнів, які наразі навчаються у школах.
Наприкінці 2021 року кілька батьків поскаржилися на засіданнях шкільної ради, що в школах округу Форсайт є книжки з ЛГБТК+ і сексуальною тематикою. Противники заборони стверджують, що під час перевірки книжок в окрузі навмисно не розглядалися небілі та ЛГБТК+ автори, повідомляв Департамент освіти США.
Управління громадянських прав дійшло висновку, що округ обмежив перевірку книжками відверто сексуального характеру і не порушив два закони з регулювання установ, що отримують федеральну допомогу: розділ IX, який забороняє дискримінацію за статтю, і розділ VI, який забороняє дискримінацію за расою, кольором шкіри чи національністю. Водночас Департамент освіти зазначив, що якщо в результаті для учнів створили вороже сексуальне або расово-вороже середовище, округ не зробив достатньо для пом’якшення ситуації.
Впроваджуючи рекомендації федерального агентства, округ додав, що «продовжуватиме місію забезпечити неперевершену освіту для всіх, щоб досягти успіху».
У січні 2022 року окружний суперінтендант Джефф Берден дозволив вилучати зі шкільних бібліотек книжки, які вважалися сексуальними або порнографічними.
Починаючи від 2020 року, у державних школах США загострилаcя проблема заборони й цензурування книжок. Консерватори хочуть заборонити дітям читати видання на теми сексуальності, статі, раси та релігії. PEN America нарахувала 4000 випадків заборони книг по всій країні з липня 2021 року по грудень 2022 року.
Нагадаємо, шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». Раніше у США започаткували ініціативу для підтримки заборонених книжок.
Читайте також: 2022 року в США цензурували рекордну кількість книжок
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості