Андрій Курков став лавреатом премії Freedom of Expression Awards 2022

31.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український письменник Андрій Курков став переможцем у номінації Trustees Award премії Freedom of Expression Awards 2022. На це звернула увагу журналістка Читомо. 

«Я був досить здивований цією нагородою. Але вона мені ще раз доказала, що все, що говориться голосно і переконливо – люди чують! І слова на захист прав людини і на захист несправедливо засуджених, таких, як Наріман Джелял або Владислав Єсипенко, не вилітають в пустоту, вони мають силу і вони спонукають тих, хто їх чує, до дії, до вираження власної позиції, до боротьби», розповідає Андрій Курков у ексклюзивному коментарі Читомо. 

 

 

«“Index on Censorship” це і правозахисна міжнародна організація, і журнал, яка вона видає. Мені особливо приємно було отримати від них нагороду, тому що цього року виповнилось 30 років з моменту моєї першої публікації в цьому журналі. Ті, хто вручав мені нагороду, про це не знали й були дуже приємно здивовані», додає письменник. 

 

Андрій Курков — український письменник, журналіст, кіносценарист, президент Українського ПЕН. Автор романів та повістей «Бикфордов мир» (1993), «Приятель покойника» (1995), «Пикник на льду» (1996), «Последняя любовь президента» (2004), «Ночной молочник» (2007), «Львовская гастроль Джими Хендрикса» (2012), «Щоденник Майдану» (2015), «Сірі бджоли» (2018), а також книжок оповідань, творів для дітей та сценаріїв до фільмів. Твори Андрія Куркова перекладені понад 40 мовами світу.

 

Премією Freedom of Expression Awards  відзначають тих, хто зробив значний вплив на боротьбу з цензурою в будь-якій точці світу. У ній є чотири номінації: Arts, Campaigning, Journalism та Trustee award. Переможці вшановуються на гала-святкуванні в Лондоні та отримують цілеспрямоване навчання та підтримку.

 

Нагадаємо, що раніше письменник та Президент Українського ПЕН Андрій Курков отримав міжнародну літературну премію Халдора Лакснеса у Ісландії.

 

Читайте також: Курков: Поки війна, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде