Анетта Антоненко

Анетта Антоненко отримала орден мистецтв та літератури Франції

24.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська видавчиня Анетта Антоненко отримала одну із найголовніших відзнак серед чотирьох міністерських орденів Французької Республіки — звання Кавалера ордена мистецтв та літератури. Про це вона повідомила на своїй Facebook-сторінці.

 

Рішення про присвоєння Антоненко звання ухвалив міністр культури Франції Франк Рістер.

 

Згідно з листом посла Франції в Україні Етьєна де Понсена, ця відзнака є визнанням особистого внеску української видавчині в популяризацію сучасної французької та франкомовної літератури, зокрема в рамках її діяльності як директорки видавництва, організаторки культурних подій навколо книги та зустрічей з фахівцями в галузі літератури та книговидання.

 

«Вона засвідчує вдячність Франції за Вашу відданість справі поширення французької мови та культури», — наголосив посол.

 

Нагадаємо, що минулого року Орден мистецтв та літератури Франції отримала тодішня заступниця директора з розвитку Українського інституту книги Анастасія Левкова.

 

Орден Мистецтв та літератури (L’Ordre des Arts et des Lettres) — відомча нагорода Франції, що перебуває у веденні Міністерства культури Франції. Також використовують інший варіант перекладу назви нагороди: Орден Мистецтв та (витонченої) словесності.

 

Орден був заснований декретом 1957 року з метою винагороди «осіб, що відзначилися своїми досягненнями в художній або літературній галузі або вкладом, який вони внесли у поширення мистецтва та літератури у Франції і у світі».

 

Рішення про нагородження приймає Міністр культури і комунікацій Франції за сприяння Ради ордену. Рада складається з 8 членів «по праву»(міністр і начальники управлінь і установ Міністерства культури і зв’язку) і 8 членів, що призначаються на 3 роки Міністром (1 член Ради ордену Почесного легіону і 7 заслужених діячів культури і комунікацій).

 

Орден Мистецтв і літератури складається з трьох ступенів:

 

  • Ordre des Arts et des Lettres Commandeur ribbon.svg Командор (фр. Commandeur) — знак на стрічці, що носиться на шиї; найвища ступінь ордену;
  • Ordre des Arts et des Lettres Officier ribbon.svg Офіцер (фр. Officier) — знак на на стрічці з розеткою, що носиться на лівій стороні грудей;
  • Ordre des Arts et des Lettres Chevalier ribbon.svg Кавалер (фр. Chevalier) — знак на стрічці, що носиться на лівій стороні грудей.

 

Орденом Мистецтв та літератури були нагороджені: Вільям Барроуз, Жан-Поль Бельмондо, Девід Бові, Рей Бредбері, Вацлав Гавел, Ален Делон, Умберто Еко, Шон Коннері, Елізабет Тейлор, Жан Рено, Брюс Вілліс, Леонардо ді Капріо, Серж Лифар та ін.

 

Раніше ми повідомляли, що українська перекладачка Наталя Іваничук отримала найвищу відзнаку норвезького короля – орден за заслуги.