архітектура

Архітектурній бібліотеці Заболотного відмовили в оренді приміщення

13.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Архітектурно-будівельна бібліотека імені Заболотного отримала від київського відділення Фонду держмайна заяву про припинення договору оренди. Про це повідомляється на офіційній сторінці бібліотеки у Facebook.

 

Директорка бібліотеки Галина Войцехівська повідомила, що було написано звернення до Мінрегіону про те, що закон забороняє виселяти бібліотеку, якщо немає іншої спеціальної будівлі з умовами зберігання фонду, роботи користувачів і працівників.

 

Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного – єдина всеукраїнська галузева бібліотека загальнодержавного значення, що акумулює у своїх фондах 420,0 тис. примірників унікальної вітчизняної та світової літератури XVI–XXІ століть з питань будівництва, архітектури та суміжних галузей. Виконує функції всеукраїнського науково-дослідного, методичного та організаційного центру для мережі бібліотек підприємств будівельної галузі та житлово-комунальної сфери, а також галузевого депозитарію літератури з питань будівництва й архітектури.

 

У сховищах бібліотеки імені Заболотного містяться перша книга з архітектури, проєктна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVII століття, в яких є описи втрачених об’єктів тощо.

 

Як відомо, за адресою проспект Перемоги, 50а заплановане будівництво 24-поверового житлового будинку 50Avenue. До 2012 року бібліотека розташовувалась у будівлі Гостиного двору на Контрактовій площі. Але після початку «реконструкції» вона переїхала на проспект Перемоги, біля метро «Шулявська». Але юридичною адресою бібліотеки досі залишається Контрактова площа, 4.

 

Раніше повідомлялося, що Державне видавництво «Преса України» відмовляється продовжувати договір оренди на 2020 рік з архітектурно-будівельною бібліотекою імені Заболотного.

 

Джерело: Хмарочос