* ESC - закрити вікно пошуку
Сирія
Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії
11.12.2024Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіоетері «RadioFrance».
«Це велике полегшення сказати, що настав момент для сирійців скористатися абсолютно історичною можливістю. Це кінець диктатури Асада, яка, як ми думали, буде вічною», — заявив письменник.
Автор також розповів, що село Тер Маалех у Сирії, де відбуваються події з коміксу «Moi, Fadi, le frère volé» («Я, Фаді, вкрадений брат»), розбомбили силами режиму напередодні падіння Асада.
Також Саттуф розповів, що завжди був на звʼязку з рідними та друзями, які залишаються в Сирії. За його словами, сирійці не сподівались на падіння режиму, адже диктатура була надзвичайно жорстокою та контролювала суспільство через страх і терор. Окрім того, він зазначив, що сирійці зараз остерігаються зміни старого диктатора на нового.
«Важко стримати будь-яку радість, хоча очевидно, що найбільші випробування ще попереду. Наразі ми все ще можемо бути по-справжньому щасливими», — каже автор.
«Араб майбутнього» — один з найвідоміших сучасних коміксів, що вийшов в оригіналі французькою у 2015 році у видавництві «Metropolitan Books» та виданий 22 мовами світу.
«Автобіографічний і політичний графічний роман, що описує дитинство Ріада Саттуфа. З гумором та великою чутливістю автор розповідає про своє виховання і долю своєї родини в Лівії за часів Муаммара Каддафі та в Сирії за правління Хафеза аль-Асада. Це найбільш амбіційне та повне творіння Ріада Саттуфа», — йдеться в анотації.
Наразі в українському перекладі коміксу немає.
Нагадаємо, 8 грудня 2024 року опозиція оголосила про падіння авторитарного режиму Башара Аль-Асада, який правив країною понад пів століття. Військова операція опозиційних сил розпочалась 27 листопада.
Тоталітарний режим Асада супроводжувався увʼязненнями, катуваннями та стратами. Від початку громадянської війни у 2011 році, за даними моніторингової групи «Сирійська мережа з прав людини», близько 96 тисяч людей «примусово зникли» у вʼязницях режиму.
Чільне фото: Marie Rouge/Allary Editions
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості