книжкова премія

Барбара Кінгсолвер вдруге стала переможницею Жіночої літературної премії

15.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американська письменниця Барбара Кінгсолвер стала першою учасницею, котра двічі отримала Жіночу літературну премію, яку проводить благодійна організація Women’s Prize Trust. Барбару відзначили за художній роман «Демон Копперхед».  

 

Цьогорічне журі премії, на чолі з письменницею Луїзою Мінчін, одноголосно визначило переможну книжку. Судді зазначили, що були «глибоко зворушені головним героєм Демоном: його м’яким оптимізмом, стійкістю і рішучістю всупереч усім перешкодам», а Мінчін назвала роман «викриттям сучасної Америки, її опіоїдної кризи та згубного ставлення до знедолених і скривджених спільнот».

 

«Демон Копперхед» — це переосмислення «Девіда Копперфілда» Чарльза Діккенса. Сюжет твору розгортається вже не у вікторіанській Англії, а в горах Аппалачі штату Вірджинія, США, де головний герой бореться з класовою нерівністю, трудовою експансією та наркотичною залежністю. У 2023 році ця книжка отримала Пулітцерівську премію з літератури.

Жіночою літературною премією вже 28 років нагороджують письменниць за найкращий англомовний художній роман, виданий у Великій Британії. Грошова винагорода для переможниць складає 30 000 фунтів. 

 

У 2010 році Барбара Кінгсолвер отримала цю премію за роман «Лакуна», а в 2013 році увійшла до шорт-листа з книжкою «Поведінка польоту».

 

Нагадаємо, що роман «Демон Копперхед» увійшов до списку 10 найкращих книжок 2022 року за версією The New York Times.

 

Читайте також: Літературна премія Європейського Союзу оголосила переможницю

 

Джерело: The Guardian

 

Фото: Джессіка Тезак; видавництво Harper