лауреати

Пулітцерівська премія оголосила лавреатів 2023 року

09.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Колумбійський університет у Нью-Йорку оголосив  лавреатів Пулітцерівської премії. Про це повідомили на сайті премії.

У номінації Fiction (Художня література) премію отримали Ернан Діаз за роман «Довіра» (видавництво Riverhead Books) та Барбара Кінгсолверза книжку “Demon Copperhead”(«Демон Мідноголовий») (Harper).

 

Перший роман Діаза, «Вдалині», увійшов до списку Publishers Weekly Top 10 Book of 2017 і став фіналістом премії ПЕН/Фолкнер 2018 року та Пулітцерівської премії-2017. В Україні роман Ернана Діаза «Вдалині» виходив у видавництві «Фабула» у 2019 році.

 

У номінації General Nonfiction (Нон-фікшн) перемогу здобули Роберт Семюелс і Толусе Олорунніпа за книжку «Його звуть Джордж Флойд» (Viking).

 

У номінації Poetry (Поезія) нагорода відійшла до Карла Філіпса зі збіркою “Then the War: And Selected Poems, 2007-2020” («Тоді війна: і вибрані вірші, 2007-2020») (Farrar, Straus and Giroux).

 

У номінації Biography (Біографічна книжка) перемогу присудили Беверлі Гейдж з романом «G-Man: Дж. Едгар Гувер і створення американського століття» (Viking).

 

У номінації History (Історична книжка) найкращою визнали книжку «Панування свободи: Сага про опір білих федеральній владі» від Джефферсона Коуї (Basic Books).

 

У номінації Memoir or Autobiography (Мемуари або автобіографія) нагорода відійшла до Хуа Хсу з книжкою «Залишайтеся вірними» (Doubleday).

 

Ознайомитися з повним списком переможців можна на офіційному сайті премії.

 

Пулітцерівська премія (Pulitzer Prize) — одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики і театру в США, заснована видавцем «жовтої преси» Джозефом Пулітцером. З 1917 року премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку.

 

Як відомо, роман «Довіра» Ернана Діаза увійшов до 10 найкращих книжок The New York Times Book Review 2022 року. Також його відзначив 44-й президент США Барак Обама.

 

У 2023 році Пулітцерівську премію у 2 номінаціях присудили українцям за висвітлення російсько-української війни.

 

Зображення: pulitzer.org