Пулітцерівська премія

Українські журналісти стали лавреатами Пулітцера за репортажі з Маріуполя

09.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У США оголосили переможців Пулітцерівської премії 2023 року. Про це повідомили на сайті премії.

Нагороду у двох номінаціях — «За служіння суспільству» та Breaking News Photography — отримало інформаційне агентство Associated Press за фото з обложеного російськими військами Маріуполя українських журналістів Євгена Малолєтки, Мстислава Чернова та Василіси Степаненко, а також французької кореспондентки Лорі Хіннат.

 

 

«Журналісти AP виконували сміливу та важливу роботу в Україні протягом війни, приділяючи увагу, зокрема, людським жертвам конфлікту. Від розвіювання російської дезінформації до сприяння створенню гуманітарного коридору, їхня робота була неймовірною суспільною службою, і ми дуже раді, що вона була відзначена Пулітцерівською радою», — наголосила виконавча редакторка Associated Press Джулі Пейс.

 

Крім того, видання The New York Times отримало Пулітцерівську премію у номінації «Міжнародний репортаж» за репортажі про війну в Україні, участь у створенні яких брав зокрема український журналіст Стас Козлюк (у ролі фіксера).

 

Нагороду вручили «за непохитне висвітлення вторгнення Росії в Україну, зокрема восьмимісячне розслідування загибелі українців у місті Буча та російського підрозділу, відповідального за вбивства».

 

Мстислав Чернов – журналіст Associated Press, фотограф, воєнний кореспондент. Євген Малолєтка – фотокореспондент-фрилансер.

 

Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі. Вони знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення. Зокрема Євген Малолєтка — автор фотографій обстрілу російськими військами міської лікарні № 3 Маріуполя. Журналісти залишили Маріуполь 15 березня 2022 року у складі колони, яка виїхала після відкриття гуманітарного коридору.

 

Василіса Степаненко — журналістка-фрілансерка і відеопродюсерка. Почала працювати з Associated Press у січні 2022 року, після вторгнення росії в країну разом зі своїми колегами поїхала до Маріуполя, щоб висвітлити жорстоку облогу міста. Працював зі слідчою групою над історіями вибуху в театрі в Маріуполі, проводячи інтерв’ю з тими, хто вижив. Спеціалізується на питаннях прав людини та соціальної справедливості.

 

Нагадаємо, 2022 року Мстислав Чернов і Євген Малолєтка стали лавреатами французької премії Bayeux Calvados-Normandy Award та Премії імені Георгія Ґонґадзе-2022. У 2022 році українським журналістам, які висвітлюють російсько-українську війну, присудили спеціальну нагороду Пулітцерівської премії.

 

Читайте також: Три українські журналісти отримали міжнародну премію імені Джеймса Найта

 

Зображення: ICFJ/The Pulitzer Prizes in Twitter