Маріуполі

Чернов і Малолєтка отримали французьку премію за фоторепортаж із Маріуполя

15.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські журналісти Мстислав Чернов і Євген Малолєтка стали лавреатами французької премії Bayeux Calvados-Normandy Award за фоторепортажі з Маріуполя. Про це повідомили на сайті премії.

Відеограф і фотожурналіст Associated Press Мстислав Чернов переміг в номінації “Video Image” та посів друге місце в номінації “Television”

 

«Журналістика завжди буде менш важливою, ніж люди, які страждають. Не всім пощастило вибратися з Маріуполя, але нам з Євгеном Малолєткою вдалося. Головне, що оригінальний фото- і відеоматеріал був з нами й ми змогли поділитися ним з усім світом», — розповів Мстислав Чернов у коментарі Детектору медіа.

 

Фотокореспондент Євген Малолєтка, який також працював у Маріуполі з початку великої війни, переміг у номінації “Photo”.

 

«Разом із колегами я виявив роботи безперечної досконалості. Рівень був настільки високим, що було важко визначитися між репортажами!» — зазначив голова журі премії Томас Дворжак.

 

Переглянути світлини журналістів можна за посиланням.

 

Мстислав Чернов — журналіст Associated Press, фотограф, військовий кореспондент. Євген Малолєтка — фотокореспондент-фрилансер.

 

Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі. Зокрема Євген Малолєтка — автор фотографій обстрілу російськими військами міської лікарні № 3 Маріуполя. Журналісти залишили Маріуполь 15 березня 2022 року у складі колони, яка виїхала після відкриття гуманітарного коридору.

 

Bayeux Calvados-Normandy Award — щорічна премія для військових кореспондентів, заснована в Нормандії у 1994 році. 

 

Байє, перше місто у Франції, яке союзники звільнили в 1944 році, започаткувало цю щорічну міжнародну премію до 50-ї річниці деокупації. Її метою є нагородження журналістів з усього світу престижними нагородами в чотирьох форматах ЗМІ: преса, радіо, телебачення та фотографія. 

 

На додаток до церемонії нагородження, нагорода Bayeux Calvados-Normandy для військових кореспондентів пропонує тиждень обмінів, зустрічей і дебатів із громадськістю (молодою та менш молодою), щоб знайти час, щоб краще зрозуміти міжнародні новини.

 

Нагадаємо, три українські журналісти, серед яких Чернов і Малолєтка, отримали міжнародну премію імені Джеймса Найта.

 

Як відомо, Чернов і Малолєтка стали лавреатами Премії імені Георгія Ґонґадзе-2022.

 

Фото: Премія імені Георгія Ґонґадзе Facebook