США

Берклі створює катедру україністики

26.09.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кафедра слов’янських мов і літератур Каліфорнійського університету в Берклі оголосила про збір коштів на заснування катедри україністики. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив керівник видавництва Українського наукового інституту Гарвардського університету Олег Коцюба.

Заснування катедри передбачає розширення курсів та культурних програм.

 

Кампанія зі збору коштів розпочалася у грудні 2023 року з пожертви розміром 3 мільйони доларів від Фондів Відкритого суспільства, що підтримують демократію та права людини. Зараз катедра вже на півдорозі до своєї мети у 9 мільйонів. До літа 2025 року планують зібрати ще 3 мільйони, після чого університет додасть таку ж суму для постійного фінансування. Це дозволить гарантувати постійну присутність українознавців у Берклі та потенційно призведе до створення Центру українських студій.

 

«Подарунок від Open Society Foundations приносить нам величезну надію на майбутнє вивчення української мови, літератури та культури. Ми сподіваємося створити на кампусі енергійну спільноту науковців і студентів, зосереджену навколо викладачів, чия робота зосереджена на Україні», — сказала Енн Несбет, голова катедри та експертка з радянського кіно.

 

Берклі має на меті стати провідним центром українознавства в США. Університет наголошує, що російське вторгнення висвітлило важливість поширення знань про Україну, тому катедра нещодавно найняла викладачку української мови та планує включити українські студії до своїх основних дисциплін.

 

У 2022 році в Берклі заснували UC Berkeley-Ukraine Innovation Hubs, метою якого є сприяння інноваціям у відбудові України. Професор європейської історії Джон Коннеллі зазначив: «Боротьба України за свободу показала, що її незалежні традиції потребують ретельного вивчення. Вплив катедри в Берклі може бути величезним, що сприятиме кращому розумінню України».

 

Як повідомлялося, у 2023 році бібліотека Каліфорнійського університету в Берклі провела вебінар, під час якого видавчині та українські літературні критикині розповіли про поточний стан видавничої справи.

 

Читайте також: Бути почутими – це бути перекладеними: чим живе україністика США й Німеччини

 

Чільне фото: tclf.org