бібліотеки

Бібліотека в Берліні отримала книжки українською мовою

02.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Посол України в Німеччині Олексій Макеєв у межах проєкту «Українська книжкова поличка» передав українські книжки бібліотеці «Каров» у берлінському районі Панков.

«Ми будемо продовжувати привозити книжки українською мовою для тих, хто знайшов тут прихисток», — зазначив дипломат.

 

Окружна бібліотека «Каров» стала локальним центром інформації, допомоги та дозвілля для переміщених осіб з України. Тут організують читання, виступи митців, культурні і просвітницькі заходи для дітей і дорослих, останнім часом також українською мовою.

 

Ще одним своїм завданням Олексій Макеєв вважає сприяння збільшенню друку українських книжок і книжок про Україну німецькою. «Одним із наступних завдань буде зробити так, щоб у німецьких підручниках з історії було більше інформації про Україну, і правдивої інформації, щоб німці почали відкривати для себе історію нашої держави», — зазначив посол.

 

 

Загалом посольство України в Німеччині в межах акції передало до берлінських бібліотек понад 400 книжок українською мовою. Це  дитяча література, шкільні підручники та публіцистичні видання про Україну, а також надруковані Фондом Кербера  книжки українською мовою для наймолодших читачів. Крім бібліотек, видання передали також у центр прийняття біженців у Берліні.

 

Посольство також передає підручники суботнім школам при громадських організаціях та для майбутньої Німецько-української школи.

 

Проєкт «Українська книжкова поличка» реалізується спільно з МЗС України, Мінкультом, Українським інститутом книги у співпраці з Держкомітетом телебачення і радіомовлення України.

 

Нагадаємо, раніше українська книжкова поличка з’явилася у Медіатеці імені Жана Моне у французькому місті Буа-Коломб.

 

Читайте також: Наставники для читання — як це діє в Німеччині

 

Джерело: Укрінформ