бібліотека

Бібліотеку у Черкасах назвали на честь Михайла Слабошпицького

15.07.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Черкаській центральній міській бібліотеці для дітей присвоїли ім’я відомого літературознавця Михайла Слабошпицького. Про це повідомив Департамент освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради.

На сесії Черкаської міської ради це рішення підтримали 27 депутатів, а раніше бібліотека провела обговорення щодо присвоєння закладу імені Слабошпицького – 100% опитаних підтримали таку ініціативу. Також згоду на присвоєння імені дала й дружина – Світлана Короненко-Слабошпицька.

 

«Це ще один крок для популяризації української літератури серед найменших читачів. Адже, як говорив сам Михайло Слабошпицький, що ми всі маємо обовʼязок перед рідною мовою та культурою. Саме тому потрібно наполегливо працювати над її збереженням та розвитком», – відзначила кураторка освітньої галузі, заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

 

Михайло Федорович Слабошпицький народився 28 липня 1946 року в селі Мар’янівка Черкаської області. Вищу освіту отримав у Київському університеті (Факультет журналістики), працював на різних посадах у газеті «Літературна Україна», був головним редактором газети «Вісті з України», журналу «Вавилон-XX», директором видавництва «Ярославів Вал».

 

Слабошпицький був виконавчим директором Ліги українських меценатів, неодноразово входив у журі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. З 2006 року − секретар ради Національної спілки письменників України.

 

Михайло Слабошпицький написав понад два десятки книжок різних жанрів і тематики: проза, публіцистика, літературна критика. Серед іншого викоремлюють низку книжок-біографій українських митців, громадських і політичних діячів: «Українські меценати», «Веньямін літературної сім’ї», «Українець, який відмовився бути бідним», «Никифор Дровняк із Криниці», «25 поетів української діаспори». Його роман «Марія Башкирцева» перекладали французькою і російською мовами. Крім того, писав книжки для дітей і юнацтва.

 

На радіо Слабошпицький вів програми «Екслібрис», «Прем’єра книги», «Нобелівські лауреати», «Літературний профіль».

 

За більше, ніж сорок років літературної творчості письменник отримав близько десяти нагород. У 2005 році став лавреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за роман-біографію «Поет із пекла (Тодось Осьмачка)».

 

Як відомо, Михайло Слабошпицький помер у 2021-му році на 74-му році життя.

 

Раніше повідомлялося, що родина Слабошпицького та Національна спілка письменників України заснували літературну премію на його честь.