втрати

Помер письменник і публіцист Михайло Слабошпицький

30.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сьогодні на 74-му році життя помер відомий український письменник, публіцист, громадський діяч, літературознавець Михайло Слабошпицький. Про це редакції Читомо повідомив його син, кінорежисер Мирослав Слабошпицький.

Михайло Федорович Слабошпицький народився 28 липня 1946 року в селі Мар’янівка Черкаської області. Вищу освіту отримав у Київському університеті (Факультет журналістики), працював на різних посадах у газеті «Літературна Україна», був головним редактором газети «Вісті з України», журналу «Вавилон-XX», директором видавництва «Ярославів Вал».

 

Слабошпицький був виконавчим директором Ліги українських меценатів, неодноразово входив у журі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. З 2006 року − секретар ради Національної спілки письменників України.

 

Михайло Слабошпицький написав понад два десятки книжок різних жанрів і тематики: проза, публіцистика, літературна критика. Серед іншого викоремлюють низку книжок-біографій українських митців, громадських і політичних діячів: «Українські меценати», «Веньямін літературної сім’ї», «Українець, який відмовився бути бідним», «Никифор Дровняк із Криниці», «25 поетів української діаспори». Його роман «Марія Башкирцева» перекладали французькою і російською мовами. Крім того, писав книжки для дітей і юнацтва.

 

На радіо Слабошпицький вів програми «Екслібрис», «Прем’єра книги», «Нобелівські лауреати», «Літературний профіль».

 

За більше, ніж сорок років літературної творчості письменник отримав близько десяти нагород. У 2005 році став лавреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за роман-біографію «Поет із пекла (Тодось Осьмачка)».

 

Додамо, як повідомила 1 червня дружина письменника, Михайла Слабошпицького поховають 2 червня. Церемонія прощання розпочнеться о 10:30 у Будинку письменників (вул.Банкова, 2). Відспівування в Михайлівському соборі з 12:30.Поховання на Байковому цвинтарі о 15.00 (поле №33).

 

Нагадаємо, нещодавно помер письменник і громадсько-політичний діяч Володимир Яворівський. Крім того, у квітні не стало письменника-мариніста та історика Леоніда Кирилаша.