Book Forum-2020

Book Forum та Meridian Czernowitz оголосили цьогорічні фокусні теми

18.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Львівський літературний фестиваль та ярмарок Book Forum, а також чернівецький поетичний фестиваль Meridian Czernowitz оголосили цьогорічні фокусні теми. Про це повідомляють прес-служби фестивалів.

Цьогорічна фокусна тема Book Forum — «Перепис населення: знати, хто ми є». Її кураторкою стане Ганна Улюра — українська літературознавиця, кандидатка філологічних наук, літературна критикиня.

 

«Що ми знаємо один про одного? Можемо почути за стіною, як говорять сусіди і відзначити, якою мовою вони спілкуються. Можемо на око визначити стать перехожого. Можемо напружити увагу і спробувати вгадати вік та етнічне походження випадкового знайомого. Можемо помітити, до якої церкви зайшла людина і зробити висновки про те, якому богу вона молиться. Либонь, це і все. І цієї інформації, яку отримуємо суто чуттєво — побачивши, почувши, — уже її часто буває забагато. Ми обмежуємо інформацію, що надходить від інших людей і особисто нас не стосується. Ми шануємо у такий спосіб кордони своєї приватності і не любимо, коли їй порушують непотрібними нам повідомлення. Ми добровільно усамітнені і недостатньо ізольовані: так і працює інформаційний світ, у якому виживаємо. Тому настав час зрозуміти – хто ми є», — окреслює фокусну тему Ганна Улюра.

 

Також організатори фестивалю повідомляють, що такий вибір теми фестивалю не є випадковим, бо останній і єдиний загальний перепис населення в незалежній Україні був проведений 2001 року. Тож тема перепису стане наскрізною і проявлятиметься у запропонованих кураторами подіях і проєктах.

 

«На 27 BookForum будемо ставити прості, але очевидні запитання, тому що наша мета – почути відповіді та спробувати їх проаналізувати. Можливо, вони будуть неочевидними, бо те враження, яке у нас складається про не зовсім близьких людей, може бути повністю хибним»,Софія Челяк, програмна директорка BookForum.

 

27 Book Forum відбудеться 16-20 вересня 2020 року у Львові. Прийом заявок на участь розпочнеться в травні.

 

Водночас стало відомо, що ХІ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz матиме фокусну тему «Місцями Целана», яка  присвячена відзначенню сторіччя з дня народження Пауля Целана.

 

«Цьогорічний фестиваль Meridian Czernowitz буде присвячений творчості автора, який народився й жив у Чернівцях і назавжди залишився чернівецьким поетом, де б він потім не мешкав: у Бухаресті, Відні чи Парижі. Поезія Целана сьогодні актуальна, як ніколи – для України та українських Чернівців, яким пощастило й надалі залишатися містом Пауля Целана – найвидатнішого поета Європи після Другої світової війни»– зазначає директорка фестивалю Євгенія Лопата.

 

Події Meridian Czernowitz відбудуться у локаціях, пов’язаних із життям поета: будинках, де він проживав, школах та університеті, де навчався, а також місцях, які формували його як поета та філософа.

 

ХІ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz запланований на 4-6 вересня цього року.

 

Як відомо, минулорічний поетичний фестиваль також фокусувався на відзначенні сотої річниці від дня народження Пауля Целана? а фокусна тема Book Forum у 2019-му році називалася «Відшукування причетного».

 

Раніше повідомлялося, що Громадська організація «Форум видавців» оприлюднила офіційну заяву щодо ситуації, яка склалася довкола Палацу мистецтв у Львові та інформації про те, що частину його території отримали в оренду власники кількох місцевих нічних клубів і стрип-барів, а сам Палац мистецтв також виступив на підтримку фестивалю.