Нон-фікшн

Ольга Франко. Перша українська загально-практична кухня

Ольга Франко. 1-ша українська загально-практична кухня/ Автор: Ольга Франко; Коментарі: Маріанна Душар; Передмова: Наталія Тихолоз; Видавництво «Фоліо», 2019. – 544с. ISBN 978-966-03-8794-2

Книга Ольги Франко «Перша українська загально-практична кухня» одразу після виходу в світ 1929 року стала дуже популярною. Її зачитували до дірок. Кожна галицька господиня вважала за необхідне мати її на своїй кухні. Сьогодні книжка Ольги Франко повертається до читача у своєму перво­зданному варіанті, не обкраяна і не перекручена, у всій автентичності її порад, рекомендацій та рецептів. Вона отримує своє «друге» дихання завдяки комен­тарям відомої львівської кулінарної блоґерки Маріанни Душар, дослідниці галицької кулінарної традиції та авторки блоґу PaniStefa.com.

 

Книжку «Перша українська загально-практична кухня» проілюстровано сучасними фотографіями і рисунками з оригінального видання.

 

«Взагалі, пані Франкова в цій книзі, як ви будете мати змогу спостерігати далі, не надто переймалася уніфікацією термінології. Думаю так є тому, що матеріяли збиралися не один рік, паперчик до паперчика. І це нам, таким мудрим, можна сидіти і бурмотіти щось про «тут надівки, там начинки, там надівання»… Але подумайте самі — ну як з тим всім дати собі раду без магічних клавіш Ctrl+F? До речі, це одна з причин, чому авторський текст книжки залишено без змін — щоб відчути настрій доби і увесь спектр лексики, що вживався господинями».

 

Номер стенду: 316а

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект