Українська художня література

Антисоціальна мережа

240₴

. Антисоціальна мережа

Антисоціальна мережа : збірка оповідань / укл. і передм. В. Гранецької. – Вінниця: Дім Химер, 2020. – 496 с.





«Антисоціальна мережа» — результат однойменного літературного конкурсу химерних історій, місцем дії яких є соцмережі. Адже всі ми так чи інакше «сусідимо» в соцмережах, навіть якщо не знайомі одне з одним. Наскільки ми та наші діти вразливі у цьому відкритому доступі? Які дивні речі, котрих ми навіть не помічаємо, щодня відбуваються в соціальних мережах?

 

Збірка пропонує власну міфологію українського сеґменту соцмереж та власну галерею «монстрів», що їх породили віртуальні спільноти нашого часу (і це вже не Синій Кит, Слендермен, Момо чи інші). Зустрічайте велику книгу «антисоціальних» міфів, до складу якої увійшло 35 оповідань від авторів-переможців та журі, — не просто аби «налякати», а для того, щоб застерегти.

 


У нелюдів поруч сонячні очі та спокійні усмішки. Всі вони — нелюди, просто декотрі з них ще не виклали в соцмережу доказів.

 

Мені б хотілося одного дня зібрати всі докази, аби звільнити світ від цих виродків та від модераторів заразом. Звільнити модераторів від цієї необхідності. Ми потроху божеволіємо. Неможливо дивитися на зумисну жорстокість по дев’ять годин щодень і залишатися нормальним.

 

Наші умови праці — тихий жах. Скільки ти перебуваєш у програмі та модеруєш, стільки й отримаєш. Максимум часу, який можна витратити за зміну на перерви, — обідню, емоційну, особисту, технічну — тридцять хвилин. Вбиральні постійно зайняті. Доводиться переносити час емоційної перерви на особисту, що ненавидять супервізори. Не можна запізнюватись. Хвилина запізнення — година штрафу. Не можна брати перерву, коли п’ять осіб із групи вже на перерві. Не можна брати перерву у першу та останню години роботи. Не можна витрачати понад сорок п’ять секунд, щоби промаркувати контент належним чином, інакше падають показники групи, і наступне замовлення від соцмережі віддадуть на аутсорс із кращими показниками.

 

Іноді ти жадаєш, аби так і сталося. Аби все горіло незгасимим полум’ям, а ти вшився і ніколи сюди не повертався.
Це не допоможе. На яку б іншу роботу ти не пішов, однаково матимеш вирізані на сітківках очей картини, яких не позбутися. Якщо ти відбув модератором тиждень — цього вже досить.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект