Українська художня література

Читаючи

 

Микола Ільницький . Читаючи, перечитуючи…

Микола Ільницький. Читаючи, перечитуючи… Літературознавчі статті, портрети, роздуми / М. М. Ільницький. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 320 с. ISBN 978-966-10-5972-2

До книжки «Читаючи, перечитуючи…» відомого літературознавця і критика ввійшли дослідження про різні аспекти життя і творчості класиків української літератури ХІХ–ХХ століть, портрети, сильвети представників літературного процесу 1920-х років, роздуми про сучасне літературне життя та його представників. У центрі уваги автора — ідея перепрочитання як постійного перевідкриття і плюралістичного розуміння.

 

«Місто в Антонича, за його власним визнанням, це місто «саме в собі, місто — суть, місто — майже царина природи, місто — майже біологізоване. Тут виступають два типи: один («Монументальний краєвид», «Площа янголів») монументалізований з лейтмотивом статуї, другий («Концерт з Меркурія», «Апокаліпсис», «Сурми останнього дня»), так сказати б, апокаліптичний. Окремі реалістичні образи складає в цілість, освітлену сяйвом Божої кари (комети, потоп, судний день) якийсь надреалістичний натуралізм» («Як розуміти вірші»)».

Номер стенду: 237

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект