Українська художня література

600₴

Хвильовий Микола. Повне зібрання творів у п’яти томах

Хвильовий Микола. Повне зібрання творів у п’яти томах. Т. 4. Твори 1927-й-1930-ті / за заг. ред. Р. Мельникова ; упоряд., ред., прим. Р. Мельникова ; передм. В. Зенгви. – Київ : Смолоскип, 2019. – 424 с. ISBN 978-617-7622-05-4 (Том 4)

Микола Хвильовий (1893–1933) – знакова постать українського модернізму, поет, прозаїк, ідеолог культурного відродження 1920-х років. Повне зібрання творів — унікальний шанс ознайомитися з найповнішим на сьогодні зібранням його творів. 

 

До четвертого тому увійшла проза письменника 1927-1930-х років, а також листи та передмова Хвильового до першого тому «Вибраних творів», який з’явився друком у 1932 році. Зібраним текстам цього разу передує літературознавча стаття Вікторії Зенгви. 

 

Видання розраховане на якнайширше коло читачів, які цікавляться українською літературою й культурою.

 

«Четвертий том повного зібрання творів М. Хвильового містить найдраматичніші миті шаленої гонитви Хвильового-митця й Мінотавра нещадної реальності його часу. Із біографічно-історичного погляду, читати його, безперечно, найцікавіше, хоча зрозуміло, що намагання автора обдурити систему не могли не позначитися на суто мистецькому рівні написаного. Навряд чи буде перебільшенням сказати, що за короткий період від 1927 до 1933 року Хвильовому вдалося вийти на рівень майстра художнього слова європейського рівня та спробувати себе в амплуа письменника-початківця зі зграї партійних підбріхувачів, предтеч мажорного соцромантизму. Тому твори четвертого тому, розділені рубіконом певних подій особистого життя автора, разюче відрізняються за художнім рівнем».

Номер стенду: 227

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект