Дитяча проза і поезія

Володимир Винниченко. Федько-халамидник

Володимир Винниченко. Федько-халамидник ; Момент : вибрані твори / Володимир Винниченко. — К. : Знання, 2020. — 190 с. — (Класна література). ISBN 978-617-07-0738-3

Кожне з наведених у збірці ранніх оповідань Володимира Винниченка «Федько-халамидник» — це зворушлива і яскрава розповідь про драматичну долю людини. Письменник із симпатією змальовує і простих «маленьких» людей, які є носіями найкращих начал народного буття («Федько-халамидник», «Раб краси»), і людей освічених, романтичних і водночас рішучих у відстоюванні високих ідеалів («Момент», «Зіна»). Разом з тим він далекий від сентиментального замилування і часом безжально сатиричний у зображенні рідного українства, проявів самозакоханості чи пристосуванства («Уміркований» та «щирий»). Ці оповідання належать до найкращої частини творчої спадщини письменника та зберігають свою худож­ню цінність і сьогодні.

 

«Наче біс який сидів у хлопцеві! Усі діти як діти — граються, бавляться тихо, лагідно. Федькові ж неодмінно, щоб битися, щоб що-небудь перевернути догори ногами».

 

Номер стенду: 315

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект