Нон-фікшн

Оксана Забужко. Філософія української ідеї та європейський контекст: франківський період

Оксана Забужко. Філософія української ідеї та європейський контекст: франківський період / Оксана Забужко; дизайн обкладинки Ростислава Лужецького. Київ : Видавничий дім “Комора”, 2020. 192 с. ISBN 978-617-7286-66-9



Написана в останній рік існування СРСР і вперше видана 1992 року, книга Оксани Забужко «Філософія української ідеї та європейський контекст: франківський період» поклала початок постколоніальному переосмисленню національної спадщини в гуманітарній думці незалежної України. Це перша праця, у якій філософія національної ідеї розглядається як самостійна інтелектуальна течія, що сягає далеко за межі політології — до питань про сутність і сенс національного буття. На широкому історико-культурному матеріалі, авторка досліджує місце цієї течії в європейській — і, спеціально, українській — свідомості новітнього часу (ХІХ — поч. ХХ ст.), окремо зупиняючись на постаті «Мойсея модерної України» — І. Франка.



Наприкінці позаминулого століття, 1895 року, в протилежних кінцях Європи, у двох старовинних, але безнадійно виштовханих на периферію цивілізації університетських містечках, скам’янілих згустках відбуялої історії — Львові й Саламанці — двоє докторів філософії, що, найправдоподібніше, ніколи в житті не чули один про одного, поставили своїм народам, так само між собою не пов’язаним, як коли б вони залюднювали різні куточки Галактики, абсолютно ідентичні діагнози.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект