Нон-фікшн

Еула Бісс. Імунітет. Правда і міфи про щеплення

Бісс Еула. Імунітет. Правда і міфи про щеплення / Еула Бісс; Перекл. – Андрій Калинюк. К.: Наш формат, 2020. 200 с.





Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення довколишніх впливає й на ваш імунітет, який ніколи не був суто приватною справою.

 

Авторка цієї книжки, Еула Біссс, після народження сина занурилася в імунологію. Вона сміливо руйнує стереотипи про щеплення, апелює до історії та літератури, вміло пов’язує реальність і міфологію. Прочитавши цю працю, ви точно знатимете, чи вакцинувати власну дитину. А ще під іншим кутом поглянете на вислів «ахіллесова п’ята» та історію про Дракулу.

 


Вакцинація є попередником сучасної медицини, а не її продуктом. Вона бере початок з народної медицини, і першими її стали практикувати фермери. Доярки в Англії XVIII століття не заражувалися віспою. Ніхто не знав чому, але кожен міг переконатися, що це правда. Майже всі тоді перехворіли на віспу, а ті, хто вижив, мали на обличчі рубці від хвороби. Народна мудрість стверджувала: коли жінка доїть заражену корову, у неї з’являється кілька пухирців на руках, і вона стає стійкою до віспи, навіть доглядаючи жертв епідемії.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект