Українська художня література

Ірина Грабовська. Леобург. Два романи в одній книзі

Леобург : Романи / Ірина Грабовська. — К. : КМ-Букс, 2021. — 752 с. : іл



Дилогія “Леобург” Ірини Грабовської в одному оновленому виданні!
Перша частина “Остання обитель бунтарства” потрапила у довгий список “Книга року ВВС-2020”!

Дилогія “Леобург” — один з небагатьох творів у жанрі стімпанк в українській літературі. Зазвичай елементи стімпанку — ретрофутуризм, антураж кінця 19 століття, масштабна індустріалізація і тріумф парових машин, експерименти зі струмом і створення керованих монстрів — тісно переплітаються з детективом, шпигунською лінією, містикою чи альтернативною історією. Як приклад можна навести фільми “Ван Гелсінг” (2004), “Смертні машини” (2018), книги з трилогії Скотта Вестерфельда “Левіафан”, книгу “Вокзал на вулиці Відчаю” Чайни М’євіля.

Отримавши у спадок старий маєток, Данило здогадувався, що його життя зміниться, але навіть уявити не міг наскільки. Адже будинок виявляється з секретом: з нього відкривається портал у паралельний світ — у місто митців і винахідників Леобург, де в небі пурхають невагомі літоциклетки і пливуть череваті дирижаблі, кудись у незвідане несуть своїх пасажирів стрімкі монорельси, парові механізми виконують хатню роботу… Проте над яскравим і на позір радісним Леобургом уже нависли чорні хмари: владу в місті захопив божевільний диктатор, а лещата зажерливих імперій, які хочуть підім’яти під себе останню обитель бунтарства, стискаються. Як вистояти в цій війні й урятувати чарівний Леобург, не втративши ні себе, ні свого кохання?

Ірина Грабовська — українська письменниця і блогерка, у минулому – журналістка і перекладачка. Писала сценарії для комп’ютерних ігор. Співавторка військового бестселеру – хроніки “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту” (під псевдонімом Анастасія Воронова). Веде блоги, присвячені письменництву, у “Facebook” і “Telegram”.



“— Ні фіга собі будиночок!
У такі моменти, як зараз, Данилові навіть подобалося, що його друг негайно втілює у слова будь-яку думку, що залітає в його біляву голову. Бо самому осмислити почуття від цієї грандіозної будівлі з бурого ракушняка було вкрай складно. Неспокій. Бентежність, прихована тривога. Бажання втекти і водночас — неймовірний потяг”.

Номер стенду: D 3.32

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект