Дитячий нон-фікшн

Ларрі Ґонік . Матан

Матан / Ларрі Ґонік ; пер. з англ. Світлана Попадюк ; худож. Ларрі Ґонік. — Київ : РІДНА МОВА, 2020. — 240 с. : іл. — (Серія «Наука в коміксах»).

Математичний аналіз — потужний інструмент, який широко застосовують у фізиці, інформатиці, інженерії, техніці, економіці, бізнесі, фінансах, медицині, біології, демографії, статистиці та інших галузях — усюди, де використовують математичні моделі. Його ідеї розвивали багато поколінь математиків, а біля витоків стоять Ньютон і Лейбніц.

 

На сторінках цієї книжки знаменитий автор науково-популярних коміксів Ларрі Ґонік віртуозно порозкладає для вас по поличках основи матаналізу й освітить ліхтариком навіть найтемніші їхні куточки. Функції, границі, похідні, інтегрування  —  будь-які задачі можна розв’язати! Готуйте заліковки для п’ятірок!

 


Математичний аналіз вивчає зміни. Зміни такі загадкові! Щось змінюється непомітно. А щось — зі швидкістю вибуху. Волосся росте повільно, і раптом ви помічаєте, що вам давно треба підстригтися… Температура піднімається і знижується… Дим клубочиться в повітрі… Планети обертаються в безповітряному просторі… І ще час — він ніколи не зупиняється!

 

#  #  #

 

Функція — щось на кшталт пристрою введення-виведення, чи пристрою для обробки  чисел. Функція (позначатимемо її f) поїдає числа і перетворює їх певним чином.

 

На кожне з’їдене число (назвемо його x) функція f виводить однозначно визначене число f (x) (читати «еф від ікс»). f можна назвати правилом, за яким x перетворюється на f (x). x входить, f (x) виходить.

 

#  #  #

 

І останній вид елементарних функцій — тригонометричні, або кругові, функції — синус, косинус, тангенс і секанс. Вони описують процеси, які відбуваються хвилеподібно: туди-сюди, вгору-вниз, ніби припливи чи рух іграшки йо-йо.

 

Ці функції можна спостерігати в колах і прямокутних трикутниках.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект