Зарубіжна художня література

Дмитро Ґлуховський. Метро 2033

Метро 2033 : роман / Д. Ґлуховський ; пер. з рос. Б. Щавурського. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 616 с.

Двадцять років по Третій світовій війні. Ті, хто вижив, ховаються на станціях і в тунелях московського метро — найбільшого на Землі протиатомного бомбосховища. Поверхня планети заражена й непридатна для життя, тож станції метро стали останнім притулком для людських істот, з часом перетворившись на незалежні міста-держави, які змагаються й воюють між собою. Люди не готові примиритися між собою навіть за появи ще страшнішої небезпеки, яка загрожує повним винищенням. Артем, двадцятилітній хлопець зі станції ВДНГ, повинен пройти через усе метро, щоби врятувати свій єдиний дім, а відтак і рештки людства.

 

«Метро 2033» — культовий роман-антиутопія, один зі знакових бестселерів початку XXI століття: 38 мов, мільйонні наклади, екранізації, атмосферні комп’ютерні блокбастери, цілий книжковий всесвіт і справжня молодіжна субкультура.

 


…всі сходилися в одному: навіть коли в тунелях нема ні душі, вони все одно не стоять порожнем. Щось невидиме і майже невідчутне повільно і тягуче тече ними, наповнюючи їх власним життям, наче важка холонуча кров у венах кам’яніючого левіафана.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект