Українська художня література

Григорій Косинка. Місячний сміх

Григорій Косинка. Місячний сміх : вибр. твори / Григорій Косинка. — К. : Знання, 2019. — 207 с. — (Класна література). ISBN 978-617-07-0717-8

Оповідання і новели, що увійшли до збірки «Місячний сміх», належать одному із найяскравіших українських письменників доби «розстріляного відродження» Григорію Косинці (1899―1934). З-поміж творів інших авторів їх вирізняють насамперед лаконізм і довершена простота оповіді. З перших же абзаців письменник розкриває суть подій, їхнє внутрішнє напруження. Змальовуючи гостроконфліктні ситуації, соціальні, політичні, моральні колізії в українському селі, збуреному революцією і громадянською війною, не шукаючи винних і невинних, Г. Косинка намагається чесно осягнути істину — у кожного з героїв свою.

 

«Я знаю одно: серце моє запеклося на руїнах пожежі, що подекуди ще й досі горіла, спопеліло стражданнями села, і, коли горло здавили сльози, я хотів витягти із своєї скрині револьвера й стріляти кожного, кого зустріну по дорозі в шинелі, що нагадує колір жита…»

 

Номер стенду: 315

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект