Нон-фікшн

Катерина Завертайло. Мурахи лізуть на дерево

Катерина Завертайло. Мурахи лізуть на дерево / К. Завертайло.— К.:Сафран, 2020. — 288 с., 16 арк. іл.Хто наважиться промовити слова «китайська кухня» на планеті, охопленій коронавірусом? Лише ті, кого завжди вабив до себе таємничий, екзотичний Далекий Схід з його чайними церемоніями та стародавньою культурою. А ще їжа — це той досвід, який дозволяє нам краще пізнати інших. Гастрономічні уподобання жителів інших країн часом зачаровують, а іноді можуть викликати цілковите несприйняття.

Перед вами — книжка, яка руйнує гастрономічні міфи і кличе в мандри, поки що віртуальні, але сподіваємося, що в майбутньому вони стануть реальністю. На її сторінках ви знайдете захопливі й сповнені гумору історії про життя в Китаї, дотик і тертя різних культур, строкате розмаїття страв з різних провінцій Піднебесної. Ви відчуєте укол ностальгії, якщо вже були в Китаї, або з подивом роздивитесь у собі паростки нової мрії — відвідати Пекін, аби скуштувати їхню знамениту качку. Бо в цій країні за великими казанами різної смакоти причаїлася тисячолітня історія.Сіньдзянські шашлики

Попри всі історичні докази походження китайського барбекю, по всій території країни на мангалах яскравими ієрогліфами написано «Сіньдзянські шашлики», тож у багатьох людей ця страва асоціюється саме з безкрайніми просторами провінції Сіньдзян. Їхня оригінальна рецептура вже зазнала певних змін і покращень, тому тепер смажать усе: і курку, і телятину, і рибу, і цілий арсенал овочів та грибів.

Головними незмінними атрибутами сіньдзянського барбекю є червоний гострий перець та кмин. У кожного вуличного кухаря є нехитре обладнання: дві невеликі пластикові пляшки з дірками в кришці. Одна з них із перцем, а друга — з меленим кмином. І щоразу продавець незмінно запитує: «Перцем посипати?». І тоді ви вже коригуєте цей простий рецепт за своїм смаком: «Так, давайте, і перцю побільше, і кмину не шкодуйте!». Або ж: «Перцю не треба, але трохи підсоліть!». У більш «елітних» пунктах продажу баранячих шашликів можуть зверху посипати зернами кмину; це додає ще більшої яскравості та хрумкості смаку.

Номер стенду: D 2.09

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект