Нон-фікшн

Лежерон Ізабель. Натуральне вино

Лежерон Ізабель. Натуральне вино. Вступ до органічних та біодинамічних вин, які виготовляють природним способом [Текст] / Ізабель Лежерон; переклад з анг. Христина Демидюк. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. — 224 с. ISBN 978-617-679-723-4.

Процес виготовлення вина стає дедалі більш ненатуральним: починаючи від розбризкування пестицидів на виноградниках, і до надмірного застосування сульфітів і домішок у погребі. Проте, на щастя, існує інший спосіб виноробства, про який розповідає Ізабель Лежерон. Вона популяризує натуральне вино у всьому світі та проводить надзвичайно успішну виставку вина «RAW WINE» в Лондоні, Берліні, Нью-Йорку і Лос-Анджелесі. У книжці «Натуральне вино» Ізабель пояснює, чому найкращі та автентичні вина виготовляють саме натуральним способом.

 

Наразі не існує офіційного визначення натуральних вин. Але це вина, які виготовляють із винограду, вирощеного органічним (або біодинамічним) методом, в які нічого не додають і не забирають під час виробництва. Хіба використовуєть зовсім небагато сульфітів. Це старий, добрий, створений самою природою спосіб ферментації виноградного соку у вино.
Якщо тобі не байдуже, що у твоєму бокалі, якщо ти хочеш поринути у світ унікальних ароматів і смаків або залюбки підтримуєш невеликих виробників, тоді тобі обов’язково потрібно дізнатися більше про натуральні вина і де їх можна знайти. У книзі дізнаєшся, як виготовляють вина, познайомишся із деякими виробниками і знайдеш дегустаційні примітки про понад 140 найкращих вин, які неодмінно варто скуштувати.

 

Видання здійснено за ініціативи Wine Bureau.

 

«Ми живемо в суспільстві, де модно взувати фермерські черевики та вести світські розмови в місцевій м’ясній крамничці про те, як довго витримувалося м’ясо. В наших містах все частіше з’являються невеликі пивоварні та кав’ярні. Мода на все натуральне повертається, але ми досі, не замислюючись, запиваємо органічні ковбаски вином, яке, по суті, можна прирівняти до рідкого аналога курки-бройлера. Можливо, так стається тому, що ми звикли дивитися на список інгредієнтів на упаковці більшості продуктів. Проте з вином цього зробити неможливо, бо не існує жодного закону щодо маркування вин.
Ця книжка — не викриття недобросовісних виробників вина. Скоріше, вона — данина тим винам, які не лише правильно виготовляють, а й суперечать сучасному виноробству і, наперекір усьому, залишаються натуральними. У книжці також віддається шана людям, які створюють такі вина. Вони, наче моряки, які йдуть у плавання, змагаються з вітром та підкорюють хвилі, чудово розуміють, що природа значно сильніша за них, і усвідомлюють, що марно та зовсім не продуктивно контролювати чи приборкувати її, — адже чарівність полягає саме в її могутності».

 

Номер стенду: 104, 105, 016

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект