Нон-фікшн

Сет М. Сіґел. Нехай буде вода. Ізраїльський досвід вирішення світової проблеми нестачі води

260₴

Сет Сіґел. Нехай буде вода. Ізраїльський досвід вирішення світової проблеми нестачі води

Сет М. Сіґел. Нехай буде вода. Ізраїльський досвід вирішення світової проблеми нестачі води / Юрій Бідношия (перекладач). Київ : Yakaboo Publishing, 2021. 352 с.



98% водних ресурсів нашої планети – це солоні води Світового океану. Людство дедалі гостріше відчуває брак води, придатної до використання. Ізраїль може слугувати взірцем у вирішенні цієї проблеми. 60% його території займає пустеля, однак у країні води не просто вдосталь, — ізраїльтяни ще й діляться нею зі своїми сусідами.

«Нехай буде вода» базується на ретельних дослідженнях та сотнях інтерв’ю і розповідає про методи й інновації, які дозволили Ізраїлю стати світовим лідером у царині водних технологій.

Ізраїльські інновації торкаються майже всіх галузей водного профілю і охоплюють опріснення морської води, складні технології зрошення, передові методи очищення стічних вод, системи обліку витрати води й виявлення протікання та цілий набір технологій забезпечення енергоефективності. Приклад Ізраїлю також продемонстрував, що реальне ціноутворення — це найефективніший інструмент економії водних ресурсів.

Досвід, про який розповідає «Нехай буде вода», стане в пригоді не тільки тим, хто опікується водним господарством міста чи цілої країни. Багато корисного для себе знайде тут кожен читач або ж читачка, стурбовані питаннями екології довкілля та майбутнім нашої планети.



Можливо, нестача води відчуватиметься не скрізь, але з часом ця проблема торкнеться майже всіх. Двадцять відсотків населення Землі — тобто 1,5 мільярда людей — стануть першими жертвами глобальної водної кризи; 600 мільйонів уже почали відчувати дефіцит води. Зрештою, трансформація чекає 60 відсотків земної суші. Достатньо сказати, що скорочення запасів води поставить під загрозу ринок продовольства як у США, так і по всьому світу, що призведе до глобального підвищення цін на продукти харчування.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект