Бізнесова книга

Майкл Льюїс. П’ятий ризик

П’ятий ризик / Майкл Льюїс ; Пер. з англ. Бориса Превіра. — К. : Видавнича група KM-БУКС, 2019. — 192 с. ISBN 978-966-948-339-3

Книжка «П’ятий ризик» відповідає на запитання: яких очікувати наслідків, коли контроль в уряді отримають люди, що гадки не мають, як він функціонує.

 

«Вибори закінчилися, — пригадує Елізабет Шервуд-Рендалл, колишня заступниця міністра енергетики». — Трамп переміг. Однак далі запала тиша». В інших міністерствах усе було аналогічно: призначені Трампом урядовці або взагалі не з’являлися на роботу, або, коли таки з’являлися, не знали анічогісінько про свої нові обов’язки. Деякі просто викидали інформаційні бюлетені, підготовані для них.

 

У Міністерстві сільського господарства раптом згорнули такі важливі програми, як продовольчі картки для малозабезпечених і шкільні сніданки. В Міністерстві торгівлі не набрали персоналу, щоб нормально провести перепис населення 2020 року. А в Міністерстві енергетики, яке управляє міжнародними ризиками атомної галузі, не призначили достатньо інспекторів, щоб виводити з чорного ринку уран, поки він не потрапив до терористів.

 

Головна причина всіх цих халеп — войовниче невігластво. Коли хочеться відгородитися від складних проблем, легше взагалі в них не вникати. Є свої переваги у неуцтва і свої недоліки у знання. Знання ускладнює життя. Додає клопотів людині, яка воліє звести широкий світ до свого вузького світогляду. Блискуча книжка Майкла Льюїса розкриває читачам «машинне відділення» американського уряду, роботу якого підважили власні недалекі очільники.

 

«— Здається, він думав, що перехід — це щось типу корпоративного поглинання, — каже один з працівників Білого дому часів Обами. — Він думав, що після виборів доведеться працювати з тими ж самими людьми.

 

Навіть за нормальних часів люди, які перебирають управління урядом, можуть показати себе напрочуд нетямущими. Один досвідчений працівник Міністерства енергетики, на чиїй пам’яті змінилося чотири адміністрації, зазначає:

 

— Завжди є загроза того, що нові люди навіть не уявляють, чим займається наша установа.

 

Для боротьби з цією проблемою, за рік до закінчення свого строку, Барак Обама проінструктув компетентних людей зі своєї адміністрації, включно з півсотнею працівників Міністерства енергетики, зібрати дані, завдяки яким його наступник чи наступниця краще розумітиме роботу уряду.  Для Обами те саме зробила адміністрація Буша, і він високо оцінив їхню роботу».

 

Номер стенду: 127

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект